GÖNÜLLÜ BAYANLAR YEMEK YARIŞMASINA YOĞUN İLGİ

Yazar: - 29 Nisan 2012 Kategori: Haber
gönüllü bayanlar yemek yarışması

Rize Gülbahar Hatun Derneği ve Gönüllü bayanlar öncülüğünde gerçekleştirilen Rize Yöresel Yemek ve Tatlılar Yarışmasında tatlı ve börek dalında Mukaddes Mahmutoğlu, salatalarda ise Melek Çelik birincilik elde ettiler.

Rize’de yöresel yemek hizmeti veren bayan işletmeciler ile Dedeman oteli aşçısı Gürcan Tuncer tarafından oluşan jüri üyelri onlarca yemek arasında dereceye girenleri seçmek için bir hayli zorlandı. Birbirine yakın lezzet ve kalite de, yemek, tatlı ve böreklerin birincilik, ikincilik ve üçüncülük seçiminde Rizeli bayanlar bir hayli ilgi gösterdi. Gülbahar Hatun Derneği Başkanı Emine Yanbay,” Şehrimizde çeşitli eğitim kurumlarında öğrenim gören ihtiyaçlı öğrencilerimizin yararına düzenlediğimiz bu yarışma ve kermese halkımız ve hayırsever bayan ve bay kardeşlerimiz maddi ve manevi olarak yoğun ilgi ve destek sağlamışlardır. Hepsine derneğimiz ve gönüllü bayan kardeşlerimiz olarak teşekkür ediyoruz.”dedi.

Yöresel yemek yarışmasına, Rize Belediye Başkanının eşi Reyhan Bakırcı, Rize İl Emniyet Müdürünün eşi Ayşe Yenice, Rize il Milli Eğitim Müdürünün eşi Süheyla Yıldırım, Dedeman Oteli Genel Müdürü Cantuğ Beşgür, Dedeman Güvenlik Müdürü Cengiz Dil ve Rizeli esnaflarla çok sayıda gönüllü bayanlar katıldılar.

Haber: Bayram Ali Kavalcı

Yazar Hakkında

Facebook ile yorum bırakın

Yorum Bırakın