UYANIK OLALIM DOLANDIRICILARA ALDANMAYALIM

Yazar: - 03 Mayıs 2012 Kategori: Haber
Uyanık olalım

Rize’de yaşayan vatandaşları dolandırıcılara karşı uyanık olmaya davet eden Rize Emniyet Müdürü Hüseyin YENİCE,   son zamanlarda Türkiye’nin her yerinde türeyen kötü niyetli dolandırıcılara karşı Rize halkının dikkatini çeken İl Emniyet Müdür YENİCE,”

UYANIK OLALIM DOLANDIRICILARA ALDANMAYALIM

Rize Emniyet Müdürü Hüseyin Yenice, son zamanlarda Türkiye genelinde kendilerini polis, asker, hakim, savcı vb. unvanlara sahip kişi olarak tanıtıp vatandaşlarımızı, kamu ve özel kurumlarımızın yöneticilerini, esnaf ve iş adamlarına bizzat ve ya telefonlarla ulaşarak para, kontör, çeşitli yardım biletleri talep ve gönderme isteklerine asla itibar etmesinler. Birçoğunun sabıkası olan veya birçoğu aranan bu şahısların kesinlikle bu gibi işlerden de gelir elde eden ve iyi niyetli vatandaşlarımızı dolandırmak amacı taşıyan kişiler olduklarını bilmelerini isterim. Vatandaşlarımız arasında bu gibi durumlarla karşı karşıya kalan hemen en yakın polis merkezimize veya 155 polis imdat’a müracaat etmelerini istiyoruz.”dedi.

Gazeteci-yazar Bayram Ali KAVALCI’ya telefon görüşmeleri veya mesaj yoluyla başta para-kontör gönderme davetinde bulunan bu gibi dolandırıcılara karşı Emniyet olarak almış oldukları tedbirler hakkında bilgiler veren Rize Emniyet Müdürü Hüseyin YENİCE, “ Vatandaşlarımızın cep telefonlarına, ödül kazandınız şeklinde gelen mesajlara aldanıp sakın para göndermesinler. Her hangi bir bankanın kullanmış oldukları bankamatik ve kredi kartı şifre ve numaralarını kimseye vermesin ve telefonla söylemesinler. Bilhassa belli yaşa gelmiş bankamatik işlemlerinde zorluk çeken yaşça büyüklerimiz veya her yaşta insanımız kesinlikle tanımadığı kişilere kendisinin ATM’den göremediği para çekme işlemi için yardım isteğine müsaade etmesin. Kartının ATM’de sıkışması durumunda kendi cep telefonundan veya ilgili banka şubesinin ATM’de işlem yapıyorsa banka görevlisinden yardım istesinler. Banka işlemleri sırasında gişe görevlileri dışında yardım etmek isteyenlere itibar etmesinler, teşekkür etsinler. Şehrimizde meydana gelen bu gibi dolandırıcılıklara karşı halkımızı gsm operatörleri üzerinden zaman zaman mesaj yoluyla bilgilendirme hizmetlerimiz devam etmektedir. Halkımızın bu gibi durumlarda en yakın polis merkezimize veya ücretsiz 155 polis imdat’a müracaat etmelerini bekliyoruz.”dedi.

 

Yazar Hakkında

Facebook ile yorum bırakın

Yorum Bırakın