BAKAN ERDOĞAN’ OFLULARI DİNLEDİ

Yazar: - 06 Mayıs 2012 Kategori: Haber
Of Hayrat Kültür Yardımlaşma Derneği Başkanı Mustafa Saral

İlçemiz insanlarının yararlanabileceği derneklerimizin bir araya gelebileceği kültürürel ve sosyal etkinlikler gercekleştirilebileceği sosyal tesisin yapılabilmesi için yer tahsis edilmesi

Slayt sunumundan sonra oldukça terleyen Bakanımız ve vekilimiz bunları el birliği ile beraber yapacaklarını ve hepsininde bölgemiz ve insanımızın ihtiyaç duyduğunu ifade ettiler.Gecede Of Belediye Başkanı Murat SARAL ise şunları söyledi’ Herkes bilsinki şu of ‘ta gerçekte çok güzel çalışmalara başlandığını herkes gelip görebilir solaklı vadisini adeta cennetin bir köşesi yapıyoruz çalışmalarımız başladı bu yaz herkesi of’a bekliyorum. Çalışmaları yerinde hep beraber görelim of değişiyor. önümde biri vekilimiz diğeri bakınımız konusunda uzman büyüklerim var her konuda kendilerine danışıyorum ve bir kaç yıl sonra of’ un nerden nereye geldiğine sizlerde şahit olacak ve gurur duyacaksınız bölgeye gelen turist sayısıda her geçen yıl artmaktadır.Bu anlamda sizlerin of’a hizmeti görmeye davet eder bu geceyi düzenleyen of  hayrat derneği yönetimine teşekkür ediyorum dedi.

Daha sonra kürsüye gelen of’un yetiştirdiği ender insanlardan biri olan Prof.Dr. Ali AKYÜZ ise şunları söyledi. 28 şubat benim için dönüm noktası idi yani of un kurtuluş gecesi İstanbulda ilk kez düzenlenmesi ve bu kadar yüksek katılımın olması beni gururlandırdı o gecede konuştuklarımı tekrarlıyorum sayın Of Belediye Başkanımızda burada ofta yeni bir hastane yapacak isek bunu of un doğusuna doğru yapmamız lazım artık solaklı tıkandı yapılaşmada çirkinlikler oluşmakta buranın doğal görüntüsünü bozmadan eskipazar çay fabrikasının başka bir yere kaldırılıp hastaneyi buraya yapabiliriz.burası cok müsaittir. Bu konuda ayrıca söylediğim gibi of ‘a Rus’ça eğitim verecek bir liseninde açılması şarttır diyerek sözlerini tamamlarken Of Belediye Başkanı Murat SARAL ise bu konuyu gündeme aldıklarını ifade etti.

Daha sonra kürsüye gelen Kayseri melikşah üniversitesi rektörü Reşit ÖZKANCA ise şu acıklamalarda bulundu’ Bölgemiz insanının öncelikle eğitilmesini ifade edrek kırmadan dökmeden kendimizi ifade temeliyiz görev yaptığım kayseri melikşah üniversitesinde ve kayseri bölgesinde insanlar birbirlerine o kadar saygılıki bu ta dededen toruna gelen ve günümüzde dahada eğitimli bir toplum olarak bilinen ve hayatın her yerinde yürüyen bir bireyler yetiştirerek bü günlere gelmişlerdir.Bizler ise bu noktada cok gerideyiz onun icin eğitime öncelik vererek gelecek nesillerimize aydınlık yarınlak bırakmak zorundayız diyerek katılımcılara teşekkür etti.

 

İstanbul 1. bölge milletvekilimiz Oktay SARAL ın kısa bir teşekkür konuşmasının ardın dan çevre ve şehircilik Bakanı Erdoğan BAYRAKTAR ise şunları söyledi’ Elhamdulillah sizler kadar bende ofluyum herkes rahat olsun ofluyum ama türkiyenin bakanıyım tüm Türkiye benden hizmet bekliyor.Ancak doğup büyüdüğüm topraklarada en güzel hizmeti etmek de boynumuzun borcudur. Hazırladığınız bu projeleri incelettireceğimiz ve en güzel şekilde of a ve ofluya yakışır şekilde Hayrat çaykara ve dernekpazarı dahil olmak üzere bu bölgede calışmalarımıza hız vereceğiz. Burada siz değerli yöneticilerimiz iş adamlarımız sivil toplum kuruluşu üyelerimiz sizlerin nasıl calıştığını iyi biliyorum bizden istekleriniz vardır ankarada trabzonda istanbulda bizlerin temsilcileri vardır isteklerinizin yerine getirilmesi icin bizleri bırakmayın sürekli irtibat icinde olalım söylediğim gibi ben Türkiyenin bakanıyım ama heşey den önce Elhamdulillah ofluyum sizleri seviyor ve Allaha emanet ediyorum diyerek konuşmasını tamamladı

Saatler gece 23.00 yaklaşıken toplantı sona erdi ve davetlileri of hayrat derrneği yönetimi kapıda tek tek uğurlarken davetlilerde geceye emeği olanlara teşekkür etti.

HABER FOTO-SADULLAH DERVİŞOĞLU/İSTANBUL

Yazar Hakkında

Facebook ile yorum bırakın

Yorum Bırakın