ÇAYKURSPOR ORDU’DAN ŞAMPİYON OLARAK DÖNÜYOR

Yazar: - 06 Mayıs 2012 Kategori: Haber
resm 3

Ordu ilinde 3 gündür devam eden 2011–2012 Sezonu U19 Türkiye Şampiyonası 1. Kademe müsabakalarını Şampiyonu Çaykurspor oldu.

Ordu-Durugöl stadında oynanan maçların ilk gününde Samsun Atakumspor 2–0, İkinci gün Trabzon Hızırbey Sporu 3–1 yendikten sonra, son final maçında ise güçlü rakibi Trabzon DSİ Spor’da 2–1 yenerek Ordu’dan Şampiyon olarak Rize’ye dönüyor. Şampiyonluk maçının ilkyarısı sağanak yağmur altında geçen Çaykurspor ve Trabzon DSİ maçının göllerini 29 ve 50 dakikada Samet kaydetti.

Ordu’da bulunan Rizeli öğrencilerin ve Rizeli esnafların yoğun ilgi gösterdiği final şampiyonluğu sonunda Çaykursporlu futbolcular Ordudaki Rizeliler ve Çaykursporun görevli yöneticileri Mahir Biberoğlu, Bayram Ali Kavalcı, Antrenör Abdurrahman Serdar ve diğer Çaykursporlu görevliler büyük bir sevinç içersinde kemence eşliğinde horon teperek şampiyonluğu kutladılar. Çaykurspor yöneticileri, çalıştırıcı ve sporcuları şampiyonluk duygularında, “Bu Şampiyonluğu Çaykur Genel Müdürümüz ve Yönetim Kurulu Başkanı Sayın İmdat Sütlüoğlu ve diğer tüm Çaykurspor yöneticilerimize, Çaykur camiasına ve Rize halkımıza hediye ediyoruz. “dediler.

Çaykurspor’un bu önemli başarısı sonucunda grup birincisi olan Türkiye genelindeki 24 takım arasına girmesi ve bundan sonra yapılacak olan 6’şar takımla 4 grup merkezinde oynanacak olan 2 kademe müsabakalarına katılmayı hak etmiş bulunuyor. Çaykurspor Ordu’da bulunan Rizeliler ve Ordulu sporseverlerin sevgi gösterileri altında Rize’ye hareket etti. 

Yazar Hakkında

Facebook ile yorum bırakın

Yorum Bırakın