Yeşil sahalarda da adalet istiyoruz

Yazar: - 06 Mayıs 2012 Kategori: Haber
SONY DSC

Sosyal medya üzerinden örgütlenen bir grup Trabzonspor taraftarı, Cumartesi anneleri’ne benzer bir eylem başlattı. Her hafta Cumartesi günü saat 13.30’da TFF’nin İstinye’de bulunan merkezinin önünde toplanarak üzerinde adalet temalı sloganlar yazılı olan pankart ve dövizler eşliğinde bir süre sessizce oturup daha sonra dağılacaklar. Eylemin sözcüsü Yavuz Saltık, bize şu açıklamalarda bulundu.

Her Cumartesi saat 13.30’da ilk dört hafta TFF binası önünde, ondan sonraki haftalarda Taksim’de toplanacağız. Yeşil sahalarda da adalet platformu, Türkiye fair play platformu ve Trabzon Fikir Kulübü olarak bu uzun soluklu etkinliği başlatıyoruz. Türk futbolunda adaletin sağlanması, Türk futbolundan kirli ellerin temizlenmesi, kamuoyunun vicdanına çağrı yapıyoruz. Bu etkinlik kıyamete kadar devam edecek. Gökten taş da yağsa yine gelecek ve eylemimizi sürdüreceğiz. Biz hakkın teslim edilmesini istiyoruz. Bu Trabzonspor’la ve şike soruşturması süreciyle alakalı bir şey değildir. Örneğin Konyaspor, Bucaspor ve Kasımpaşa gibi kulüpler de mağdurlar. İlerleyen haftalarda takım ayırd etmeksizin futbolda adalet isteyen herkesi etkinliğimize bekliyoruz. “

TFF binası önünde toplanan grup, ünlü filozof ve fikir adamlarının sözlerinden, hadis ve ayetlerden alınan adalet temalı sloganların yazılı olduğu pankartlarla bir süre oturduktan sonra sessizce dağıldılar.

haber foto-sadullah dervişoğlu/istanbul

Yazar Hakkında

Facebook ile yorum bırakın

Yorum Bırakın