TÜSED 5.GELENEKSEL ETKİNLİĞİ MUHTEŞEMDİ

Yazar: - 08 Mayıs 2012 Kategori: Haber
SONY DSC

İSTANBUL-Trabzonlu Üniversiteliler Sosyal Yardımlaşma ve Eğitim Derneği’nin (TÜSED) 5. Geleneksel Müzik Şöleni İstanbul’da Akgün Otel’de düzenlendi. Sunuculuğunu dernek üyesi öğrencilerden Yasemin Güney ve Yunus Emre Cinal’ın yaptığı gece yüksek ve üst düzey bir katılıma sahne oldu.

Çevre ve şehircilik bakan yardımcısı Muhammet Balta, İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Sedat Murat, İTÜ Elektrik-Elektronik mühendisliği fakültesi dekanı Prof. Dr. Ömer Usta, (İTÜ İnşaat Fakültesi İnşaat Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Prof.Dr Abdül Hayır, Kars İl Jandarma Komutanı Jandarma Kıdemli Albay Osman Uçar, YTÜ Öğretim Üyesi Doç. Dr. Mehmet Hacısalihoğlu, Fatih İlçe Müftüsü Emrullah Üzüm, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, TÜSED üyesi öğrenciler ve misafirleri katıldılar.

Gecenin açılış konuşmasını yapan TÜSED Başkanı Yüksel Yılmaz, derneğin kuruluşundan itibaren gerçekleştirdiği faaliyetler ve bundan sonraki hedefleri hakkında kısaca bilgiler verdi. Bakan yardımcısı Muhammet Balta da konuşmasında öğrencilere siyasete girmelerini ve ülke yönetiminde söz sahibi olmalarını istedi. Daha sonra geceye katılan Trabzonlu bilim adamları da kısa konuşmalar yaparak, derneğin çalışmalarını takdir ettiler ve gençlere eğitim ve iş hayatına dair tavsiyelerde bulundular.

Geceye sanatçı olarak Onay Şahin ve Apolas Lermi katılırken, horon hocası Ajlan Sezer Genç de bir öğrencisiyle birlikte bıçak horonu gösterisi sundu.


HABER FOTO-SADULLAH DERVİŞOĞLU

Yazar Hakkında

Facebook ile yorum bırakın

Yorum Bırakın