BİK ve İMEF işbirliğiyle medya mensuplarına eğitim atağı

Yazar: - 15 Mayıs 2012 Kategori: Haber
İMEF

Basın İlan Kurumu ve İnternet Medya ve Bilişim Federasyonu (İMEF) işbirliği ile “İnternet ve Yeni Medya” konferansları düzenlenecek.
İlki 28 Mayıs Pazartesi günü Rize’de gerçekleştirilecek olan konferansta internet haberciliği, internet gazeteciliği ve yazılı-görsel medya alanında faaliyet gösteren yerel medya çalışanları ve sahiplerini bilgilendirilecek.
Konferans ile, ‘internet hukuku’, ‘yeni medya tanımlaması’, ‘internet ekonomisi’, ‘teknik olarak editörlerin dikkat etmesi gereken yazı, resim ve video gibi uygulamaların en doğru biçimde yapılması’, ‘internet medyası alanında gelişmiş ülkelerdeki düzenlemeler ve pratik uygulamaları’, ‘internet sosyolojisi ve psikolojisi’ alanlarında bilgi ve farkındalıklarının arttırılması hedefleniyor.
Konferansa Basın İlan Kurumu (BİK) Genel Müdürü Mehmet ATALAY, İnternet Medya ve Bilişim Federasyonu (İMEF) Genel Başkanı Nizamettin BİLİCİ, katılımcı illerden valiler, belediye başkanları, milletvekilleri ve akademisyenler başta olmak üzere Rize, Samsun, Artvin, Trabzon, Giresun, Gümüşhane, Bayburt, Ordu ve Ankara illerinde çalışan 300′e yakın medya mensubu ve valilik basın müdürlükleri katılacak.
Konferansta uzman kişiler tarafından internet hukuku, telif hakları ihlalleri, kişilik haklarına saldırı, gelişmiş ülkelerde yeni medya hukuku ve uygulamaları, internet ekonomisi, internet medyasının sosyal etkileri ve internet haberciliği konusunda sunumlar yapılacak.

Yazar Hakkında

Facebook ile yorum bırakın

Yorum Bırakın