Esiroğlu YİBO’ya

Yazar: - 18 Mayıs 2012 Kategori: Haber
Esiroğlu YİBO’ya

İzmir’de faaliyet gösteren Çocuk Sağlığı Koruma Vakfı Trabzon Esiroğlu 75 yıl İMKB YİBO’da eğitim gören öğrencilere tam takım nevresim bağışladı. KTÜ Hematoloji ABD başkanı Prof. Dr Mehmet Sönmez başkanlığında tıp fakültesi öğrencileri tarafından teslim edildi.

 

Trabzon’da faaliyet gösteren Maçka Esiroğlu 75.yıl İMKB yatılı bölge İlk öğretim okulunun yatılı öğrencilerine uzaklardan İzmir’den jest geldi.

Çocuk Sağlığını koruma vakfı, Esiroğlu ’undaki okula her öğrenci için tam takım nevresim bağışında bulundu. Bağışı, okula KTÜ Tıp Fakültesi Hematoloji ABD başkanı Prof. Dr. Mehmet Sönmez ve öğrencileri teslim etti. Sönmez, İzmir’deki Çocuk Sağlığı Vakfı’nın yaptığı bu jeste aracı olmaktan da mutluluk duyduklarını belirtti. Esiroğlu YİBO Okul Müdürü Recep Yılmaz kendilerine sürpriz olan bu jest karşısında duygulandıklarını belirtti. Okulda tamamen yatılı kalan öğrencilerin eğitim ve öğretim gördüğünü belirten Yılmaz “ Bu anlamda yapılan jest önemli bir eksiğimizi de gidermiş oldu” dedi. Prof. Dr. Mehmet Sönmez ve öğrencileri öğrencilerle de bir araya gelerek gelecekte hedeflerine ulaşmaları için kendi çocukluk dönemlerindeki deneyimlerini anlattılar. Karşılarında gelecekte doktor olacak öğrencileri gören minikler de kendilerine yapılan bu jeste teşekkür ettiler.

Yazar Hakkında

Facebook ile yorum bırakın

Yorum Bırakın