OF’TA ENGELLİLER ÇOK MUTLU

Yazar: - 18 Mayıs 2012 Kategori: Haber
OF'TA ENGELLİLER ÇOK MUTLU.

Özürlüler Destek Programı(ÖDES) kapsamında Of Kaymakamlığı tarafından gerçekleştirilen şenlik ile engelli çocuklar ve aileleri gönüllerince bir gün geçirmenin mutluluğunu yaşadılar.

 

Of Kaymakamlığı tarafından üç yıl önce başlatılan Hatırlanmak Bir Gün Değil Her Gün Projesi ile ev ev, mahalle mahalle ,köy köy gezilerek tespit edilen 750 engelli vatandaşın ailelerine ziyaretler yapılıyor ve tedavisi mümkün olan engelli vatandaşların tedavileri yaptırılıyor, tedavisi mümkün olmayanların ise Kaymakamlıkça kendilerine her türlü destek verilerek gönülleri alınıyor.

 

ÖDES projesi kapsamında İlçede bulunan Rehabilitasyon Merkezleri ve Of Engelliler Derneğimiz ile birlikte çeşitli etkinlikler yapılarak engelli vatandaşlarımızı hayata sıkı sıkı bağlanmaları  amaç edindiklerini belirten Of Kaymakamı Tuncay Sonel, engelli vatandaşlarımızı yılın bir günü değil yılın 365 günü başlarının tacı olduğunu belirterek siz ne yaparsanız yapın eğer bizler engellimize , yetim öksüzümüze, yaşlımıza sahip çıkamıyorsak binada yapsak yolda yapsak onların hiçbir anlamı olmaz. ÖDES projesi kapsamında gerçekleştirdiğimiz Hatırlanmak Bir Gün Değil Her Gün projesi ile  750 engelli vatandaşımıza ulaştık. Bu vatandaşlarımızın kayıtları özel hazırlattığımız bir programla bilgisayar ortamında nerde hangi engellimiz var ve kendisine ne yapılmış bunu bir tuşa basarak bilebileceklerini söyledi.

 

Of Rehberlik Araştırma Merkezi Koordinatörlüğünde , Dayıoğlu ve Beyaz Umut Rehabilitasyon merkezi öğrencileri ile Of ve Çevresi Engelli Aileleri Kültür Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği’ne üye engelli çocukların gösterileri ve oyunlarıyla devam eden programın sonunda bahçede kurulan stantlarla engelli vatandaşlara aileleriyle birlikte et döner, ayran, mısır, dondurma ikramı yapıldı. Ayrıca miniklere dağıtılan balonlarla birlikte palyaçolar çocuklara eğlenceli dakikalar yaşattı.

www.of.gov.tr

Yazar Hakkında

Facebook ile yorum bırakın

Yorum Bırakın