Vali Kızılcık: “Emniyet Kemeri Hayat Kurtarır”

Yazar: - 22 Mayıs 2012 Kategori: Haber
Emniyet Kemeri Hayat Kurtarır

Trabzon Valisi Dr. Recep Kızılcık, İl Emniyet Müdürlüğü tarafından emniyet kemerinin kullanılmasının alışkanlık haline getirilmesi için hazırlanan programa katıldı. Programa Vali Kızılcık’ın yanı sıra Emniyet Müdürü Ertan Yavaş, Emniyet Müdürlüğü personelleri ve çok sayıda vatandaş katıldı. Trabzon Meydanında kurulan Emniyet Kemeri Simülasyon Aracı’na binen vatandaşların emniyet kemersiz yaptıkları denemeler, kemerin kullanılmasının faydalarını bir kez daha gözler önüne serdi.

Emniyet kemeri kullanılmasının önemine işaret eden Vali Kızılcık, “Bugün Emniyet Müdürlüğümüz tarafından kurulan Emniyet Kemeri Simülasyon Aracı emniyet kemerinin faydalarını bir kez daha bizlere gösterdi. Trafiğe çıkacak vatandaşlarımız lütfen emniyet kemeri kullansın. Emniyet kemeri kullanmayan vatandaşlarımızı da uyaralım. 24 Mayıs tarihine kadar vatandaşlarımızın bu aracı gelip görmelerini tavsiye ederim” dedi.

Programın ardından Uzunsokak’tan Ortahisar’a kadar bir yürüyüş gerçekleştiren Vali Kızılcık, esnaf ve vatandaşlarla ilgilendi. Ortahisar’da bulunan Kanuni Evi’nin önünde oturan Vali Kızılcık burada vatandaşlar ve gazeteciler uzun süre sohbet etti.

Yazar Hakkında

Facebook ile yorum bırakın

Yorum Bırakın