Bayan Kızılcık, Öğrencilerle Birlikte Sergi Açtı

Yazar: - 27 Mayıs 2012 Kategori: Haber
Bayan Kızılcık, Öğrencilerle Birlikte Sergi Açtı

Trabzon Valisi Dr. Recep Kızılcık’ın eşi Sema Kızılcık, Trabzon Ata Koleji tarafından Mimarlar Odası’nda açılan resim sergisine katıldı. Resim Sergisine Bayan Kızılcık’ın yanı sıra öğretmenler, öğrenciler ve öğrenci velileri katıldı.

Öğrencilerin sanatsal aktivitelerde bulunmasının son derece önemli olduğunu ifade eden Bayan Kızılcık, eğitim kurumları tarafından yapılan bu etkinliklerin öğrencilerin sanatsal becerilerinin ortaya çıkmasına katkı sağladığını belirtti.

Gençlerin sanatsal faaliyetlerini önemsediklerini kaydeden Bayan Kızılcık, “Trabzon’umuz ülkemize önemli sanatçılar kazandırmış bir kent. Belki sizlerde geleceğin ressamları olacaksınız. Burada sergilenen eserlerden dolayı sizleri kutluyorum.  Bu tür sanatsal faaliyetlerin yavrularımızın gelişmesine katkı sağlayacağını düşünüyorum. Serginin açılmasında katkıları olanlara teşekkür ediyorum” dedi.

Serginin kurdelesini öğrenciler ile birlikte kesen Bayan Kızılcık, sergiyi gezdi. Öğrenciler ve öğretmelerden resimler hakkında bilgi alan Bayan Kızılcık, öğrencileri tebrik etti.

Yazar Hakkında

Facebook ile yorum bırakın

Yorum Bırakın