SÜTLÜOĞLU’NUN TECRÜBE VE BİLGİSİNDEN İSTİFADE ETTİK

Yazar: - 29 Mayıs 2012 Kategori: Haber
OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Çaykur Genel Müdürü İmdat Sütlüoğlu’na veda ziyaretine bulunan, İçİşleri Bakanlığının çiçeği burnunda Müsteşarı olan, Rize Valisi Seyfullah HACIMÜFTÜOĞLU”

 SÜTLÜOĞLU’NUN TECRÜBE VE BİLGİSİNDEN İSTİFADE ETTİK

Rize Valiliğinden, İçİşleri Bakanlığı Müsteşarlığına terfi eden Rize Valisi Seyfullah Hacımüftüoğlu, Rize’deki kamu kurum ve kuruluşlarına veda ziyaretlerine devam ediyor. Türkiye’nin sayılı ve Rize’nin en büyük kamu kuruluşu olan Çaykur Genel Müdürü İmdat Sütlüoğlu’na veda ziyaretinde bulunan Rize Valisi Hacımüftüoğlu,” Valilik öncesi görevlerim ve 32 aydır da Rize Valisi olarak Çaykuru hep müstakil bir yere koymuşumdur. Çünkü Çaykurun hayatımızdaki misyonu bir başkadır. Benim bakışımla Çaykurun bu şehrin kolay yönetilmesine aracılık eden en kıymetli kuruluşumuzdur. Çaykurun gençlik yıllarımdan bu tarafa gönlümde yeri farklıdır. Çaykur bu bölgenin adeta solunumu, can ve kan damarıdır.  Eski Çevre Bakanımız İmdat Bey görev kabul ederek bu kurumun başına gelmiştir. Bakanlık sonrası, bir genel müdürlüğü kabul etmesi bu kuruma, bu şehre var olan sevdasının tezahürüdür. Bu şekilde görevin kaç tane örneği vardır. Bende bilemiyorum. Demek İmdat beyin bu görevi kabulünde bu şehre olan sevgisi ve borcunu ödeme şuurunun yansımasından başka bir neden değildir. Çaykur dünde, bugünde, bundan sonrada sadece bir kamu kuruluşu olarak değil, dünyaca ünlü bir marka olarak büyümeye devam edecektir. İmdat beyin bu zamana kadar çalışmalarımıza vermiş olduğu her türlü hukuki destek ve yardımlarına bir kez daha teşekkür ediyorum. Rize Ziraat’de komşum olan İmdat beyin tecrübesinden, bilgisinden daima istifade ettim.”dedi.

Çaykur Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Başkanı İmdat Sütlüoğlu, “Bölgemizin iyi yetişmiş bir insanı ve başarılı bir devlet adamı olan Sayın Valimizin, İçişleri Bakanımızın Müsteşarlığına getirilmesinden gurur ve sevinç duydum. Ankara’da ki, başarılı görevlerinden tanıdığım ve takdir ettiğim Valimiz bizlere hiçbir zaman uzak olmamıştır. Bundan sonrada Ankara’da uzak olmayacaktır. Şahsim ve teşekkülümüm tüm çalışanları adına her zaman bizlere vermiş olduğu katkılara teşekkürlerimi sunuyorum. Yeni görevinde başarılarının devamını Allah’tan diliyorum.”dedi.

Haber: Bayram Ali Kavalcı/Fotoğraf: Mustafa Demirci

Yazar Hakkında

Facebook ile yorum bırakın

Yorum Bırakın