DÜNYA BİZE GIPTAYLA BAKIYOR

Yazar: - 05 Haziran 2012 Kategori: Haber
Dünya bize gıptayla bakıyor

”DÜNYANIN ADETA PARMAK ISIRDIĞI VE BİRÇOK ÜLKENİN ÖRNEK ALDIĞI BİR ÜLKE DURUMUNDAYIZ”

Samsun İleri Biyolojik Atık Su Arıtma Tesisi ve Derin Deniz Deşarjı’nın temeli, Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar ile Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç’ın katıldığı törenle atıldı.

 Bakan Bayraktar, Samsun Organize Sanayi Bölgesi’ndeki temel atma töreninde yaptığı konuşmada, Samsun’un Türkiye’nin önemli şehirlerinden biri olduğunu söyledi.

 Türkiye’nin gerçekten dünyadaki 190-200 devlet arasında en planlı, en programlı, milli manevi değerlerine bağlı, bilimsel biçimde en düzgün gelişen ülke olduğunu ifade eden Bakan Bayraktar, şöyle konuştu:

 “Dünyanın bugün bize gıptayla baktığı, dünyanın adeta parmak ısırdığı ve birçok ülkenin örnek aldığı bir ülke durumundayız. Samsun’da da bu böyle, Kayseri’de de, Antalya’da da, İzmir’de de… Bir ülkenin hareketliliği, şehirlerarası yollardaki tırlardan, kamyonlardan ve limanlarına girip çıkan yük gemilerinden anlaşılır. Öyle bir hareket var ki… Fakat biz kabuğumuzu kıramadık. Kişi başına gelirimiz 10 bin doları aştı, 11 bin dolara yaklaştı. Ne zaman ki 16 bin 17 bin dolarlara çıkarsak ve Türkiye’nin genel gayri safi milli hasılası 1 trilyon 200 milyon, 1 trilyon 300 milyon dolarlara çıktığı zaman biz artık dünyanın gerçekten sözü dinlenen, dünyada önemli aktör olan bir ülke olacağız.”

 Türkiye’nin kalkınıp geliştiğini dile getiren Bakan Bayraktar, Türkiye’nin tarihten ve coğrafi özelliklerinden kaynaklanan bir takım sıkıntılarının olduğunu, bütün bu sıkıntıları aşmak için çok çalışılması gerektiğini vurguladı.

Konuşmaların ardından Bakan Bayraktar, Bakan Kılıç ve diğer protokol üyeleri tarafından tesisin temeli atıldı.

Yazar Hakkında

Facebook ile yorum bırakın

Yorum Bırakın