Engelli Çocuklar Vali Babalarını Bağrına Bastı

Yazar: - 05 Haziran 2012 Kategori: Haber
Engelli Çocuklar Vali Babalarını Bağrına Bastı

Trabzon Valisi Dr. Recep Kızılcık, engelli çocukların eğitim gördüğü Sürmene Yardımlaşma Vakfı Eğitim ve Uygulama Okulu’nda düzenlenen yılsonu etkinliği törenine katıldı. Programa Vali Kızılcık’ın yanı sıra, Sürmene Kaymakamı Mustafa Özarslan, Köprübaşı Kaymakamı Erdinç Dolu, İl Emniyet Müdürü Ertan Yavaş, engelli çocukların aileleri ve davetliler katıldı.

Çaykara ve Arsin arasındaki ilçelerde bulunan orta ve ağır özürlü çocuklara eğitim veren okul ziyaretinde, Vali Kızılcık öğrencilerin yoğun ilgisi ile karşılaştı. Öğrenciler ile yakından ilgilenen Vali Kızılcık, öğrencilerin eğitim gördüğü sınıfları inceledi.

Vali Kızılcık, daha sonra öğrenciler tarafından tiyatro salonunda düzenlenen etkinliğe katıldı. Burada öğrenciler tarafından yapılan gösterileri ilgiyle izleyen Vali Kızılcık, başarılı bir organizasyon gerçekleştiği için öğrencileri ve öğretmenlerini tebrik etti.

İnsanların eksikleri ortaya çıkarmaktansa, onların yeteneklerini ortaya koymanın en büyük erdem olduğunu ifade eden Vali Kızılcık, “Bugün yavrularımız ile ne kadar gurur duysak azdır. Bizler birbirimizin eksiklerini aramamalıyız, birbirimizin yeteneklerini ortaya çıkarmalıyız. Eğer bunu başarabilirsek bu dünyada barış ve huzur içerisinde yaşarız. Buradaki yavrularımız, bazı insanların gözünde engelli olabilir. Ancak burada birçok engelli olmayan insanın yapamadığı dostluğu ve arkadaşlığı bizlere gösterdiler. Bu dünyada huzur ve barış içinde yaşamamız için bizlere hatalarımızı ve kusurlarımızı örtmenin gerekliliğini ve gerçeğini göstermiş oldular. Bu yavrularımızın toplum içine çıkmaları ve sosyalleşebilmelerine katkı sağlayan ailelerine, onlara eğitim veren öğretmenlerine, sürekli yanlarında olan kaymakamımıza ve hemşerilerime teşekkür ediyorum” dedi.

Başarılı organizasyon gerçekleştiren öğrencilere, Vali Kızılcık tarafından çeşitli hediyeler verdi.

Yazar Hakkında

Facebook ile yorum bırakın

Yorum Bırakın