BAKAN ERDOĞAN BAYRAKTAR ZONGULDAK’TA

Yazar: - 08 Haziran 2012 Kategori: Haber
BAKAN ERDOĞAN BAYRAKTAR ZONGULDAK’TA

Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar, ”Şehirlerimizin çarpık yapılaşmasının önlenmesi, ortadan kaldırılması ve kentsel dönüşüm, partimizin 9,5 yıllık iktidarında cumhuriyet tarihinde olmayacak çapta devam etti” dedi.

Çeşitli açılışlar ve MÜSİAD Genel İdare Kurulu toplantısına katılmak üzere Zonguldak’a gelen Bakan Erdoğan Bayraktar, Vali Erol Ayyıldız’ı makamında ziyaret etti.

Valilik şeref defterini imzalayan Bakan Bayraktar, Zonguldak’ta bulunmaktan mutlu olduğunu söyledi.

Hükümetin önünde yapacak birçok iş bulunduğunu, bunlardan en önemlisinin kentsel dönüşüm olduğunu ifade eden Bayraktar, ”Şehirlerimizin çarpık yapılaşmasının önlenmesi, ortadan kaldırılması ve kentsel dönüşüm, partimizin 9,5 yıllık iktidarında cumhuriyet tarihinde olmayacak çapta devam etti fakat istenilen, istediğimiz neticeyi alamadık” diye konuştu.

Zonguldak’ın çarpık yapılaşma olarak Türkiye’nin en zor durumdaki ili olduğunu ifade eden Bayraktar, hem topoğrafik ve coğrafi yapısı hem de kömür havzası olması sebebiyle 1950′li yıllardan itibaren yoğun göç alması nedeniyle kentte düzenli bir plana uygun şehircilik gelişmediğini belirtti.

Kentte çok ciddi incelemeler yapacaklarını, Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü ile valilik tarafından konuyla ilgili detaylı çalışmalar hazırlandığını kaydeden Bakan Erdoğan Bayraktar, şöyle konuştu:

”Ciddi bir şekilde belediyeler ve valilikle birlikte diğer sivil toplum örgütleri ile görüşeceğiz. Zonguldak’ın tarihte büyük bir ismi var. Buradaki kömür madeninden doğayı, havayı kirletmeden nasıl daha çok istifade ederiz, bunu önümüzdeki süreçte önümüze koyarak çok daha iyi irdeleyeceğiz. Ankara-Zonguldak karayolu yılsonu itibarıyla belli bir noktaya gelecek. Zonguldak’a verilmesi gereken önem neyse Zonguldak hangi vitrinleriyle hangi özellikleriyle öne çıkabilirse onu öne çıkaracağız. Ne yaparsak Zonguldak’ın insanının, tarihinin, coğrafyasının pozisyonunu iyileştirebiliriz, onları inceleyeceğiz. Bundan sonra da adımlar atacağız.”

Ziyarette, Vali Ayyıldız, Bakan Bayraktar’a Devrek bastonu ile vazo hediye etti.

Yazar Hakkında

Facebook ile yorum bırakın

Yorum Bırakın