Of Devlet Hastanesi bir yeniliğe daha imza attı

Yazar: - 10 Haziran 2012 Kategori: Haber
Of Devlet Hastanesi bir yeniliğe daha imza attı

Of Devlet Hastanesi  bünyesinde kurularak  hizmete açılan Gastroskopi ve Kolonoskopi ünitesi yöre halkına hizmet vermeye başladı.

Daha önce onarımı yapılarak hizmete açılan Çocuk Polikliniği, Biyokimya Laboratuvarı ve beş yıldızlı otel konforunda yeni yerinde hizmet veren Diyaliz Merkezi ile fark yaratan Of Devlet Hastanesi, bir yeniliğe daha imza atarak Gastroskopi ve Kolonoskopi ünitesini  yöre halkının hizmetine sundu.

Yeni hizmete açılan Gastroskopi ve Kolonoskopi ünitesini gezen ve hastane bünyesine kazandırılmasında göstermiş oldukları üstün gayretlerden dolayı Of Devlet Hastanesi Başhekimi Opr. Dr. İdris Kurtuluş ve Genel Cerrah Opr. Dr. Ekrem Koç’u başarı belgesiyle ödüllendiren Of Kaymakamı Tuncay Sonel, her Cuma ekibimizle birlikte Of Devlet Hastanesini ve Gürpınar Beldesinde bulunan Diyaliz merkezini ziyaret ederek hasta ve hasta yakınlarımızın gönüllerini aldıklarını belirterek, hastane ziyaretlerimizin hastalarımıza ve ailelerine moral kaynağı olduğunu söyledi. Sonel, bizim insanımız gerçekten çok vefalı. Onlar için ne yapsak azdır. Ekibimizle birlikte gerçekleştirdiğimiz bu ziyaretler esnasında hastanemizde ki değişikliklere yakından görüyoruz. Başhekimimiz nezdinde güler yüzlerini hasta ve hasta yakınlarımızdan eksik etmeyen tüm hastane çalışanlarımızı buradan  kutluyor ve başarılı çalışmalarının devamını diliyorum dedi.

Kendilerini her türlü desteği veren sayın Bakanımıza, Sağlık Bakanlığı Müsteşarımıza, İlçe Kaymakamımıza, Of Belediye Başkanımıza ve çok değerli hayırseverlerimize teşekkür eden Of Devlet Hastanesi Başhekimi Opr. Dr. İdris Kurtuluş, Mide Ülseri, Barsak Hastalıkları, Mide ve Kalın Barsak kanamalı olan hastaların tanı ve tedavisinde kullanılacak ünite ile sağlık hizmetini yöre halkımızın ayağına getirdiklerini belirterek, 200 bin TL mal olan bu ünite ile yılda yaklaşık Gastroskopi için 1200 hastaya, Kolonoskopi için ise 1000 hastaya bakmayı hedeflediklerini söyledi.

20 yıldır Ülseratif kolit hastası olan Yemişalan Köyünden 53 yaşında ki Hamza Öztürk,  böyle bir hizmetin ayaklarına gelmesi memnuniyet verici. Emeği geçenlerden Allah razı olsun dedi.

Yazar Hakkında

Facebook ile yorum bırakın

Yorum Bırakın