Balyozu Elinden Bırak Sahanı Ben Yapacağım’

Yazar: - 13 Haziran 2012 Kategori: Haber
Balyozu Elinden Bırak Sahanı Ben Yapacağım’

Spor Sahası Yapılması Talimatı Verdi, Çocuklardan Her Gün İki Saat Kitap Okumalarını İstedi

Araklı İlçesi Altaş Köyü’nde heyelan nedeniyle hayatını kaybeden anne ve kızının ailesine taziye ziyaretinden dönen Trabzon Valisi Dr. Recep Kızılcık, yol güzergahında oynayan çocuklarla bir süre sohbet etti.

Bir çocuğun elinde balyozla taş kırmaya çalışmasını gören Vali Kızılcık, merak ederek çocuğun ne yaptığını sorunca, çocuktan ‘Taşları kırıp burayı temizleyeceğiz. Top oynamak için saha yapacağız” cevabını aldı.  Aldığı cevaptan çok etkilenen Vali Kızılcık, bir süre şaşkınlığını gizleyemedi. Vali Kızılcık çocuğa dönerek, “Sen o balyozu bırak. Ben sizin sahanızı yapacağım” dedi.

O anda yanında bulunan Araklı Kaymakamına talimat vererek, çocuklara küçükte olsa bir oyun sahası yapılması çalışmalarını başlattı.

Vali kızılcık çocuklarımızın sağlıklı yetişmesinin önemli olduğunu vurgulayarak, “Yaz tatili uzun bir süre. Bunu yavrularımızın iyi bir şekilde değerlendirmesi gerekiyor. Bizler çocuklarımızı iyi yönlendirmeliyiz. Elbette dinlenecekler ve spor yapacaklar. Ama en önemlisi kitap okuyacaklar” şeklinde konuştu.

Buradaki çocuklara kitap hediye eden Vali Kızılcık, onlardan günde en az iki saat kitap okumalarını istedi.

Vali Kızılcık’ın verdiği talimatın ardından kaya ortadan kaldırıldı ve alana kum serimi yapıldı. Çocuklara oyun oynamaları için formalar ve futbol topu da hediye edildi.

Yazar Hakkında

Facebook ile yorum bırakın

Yorum Bırakın