Vali Kızılcık Olay Yerinde

Yazar: - 26 Haziran 2012 Kategori: Haber
Vali Kızılcık Olay Yerinde

Trabzon Valisi Dr. Recep Kızılcık, bugün saat 7.50 sularında Düzköy ilçesi İlçe Jandarma Komutanlığı binasının yanında meydana gelen patlama alanında incelemelerde bulundu.

Patlama sonucu biri ağır üç askerimizin yaralandığı olay yerine giden Vali Kızılcık, burada yaptığı açıklamada “Bu sabah saat 7.50 de ilçe Jandarma Komutanlığımız binasına 20 metre mesafede uzaktan kumanda ile bir patlayıcı madde patlatılmıştır. Sabah çöpünü dökmek üzere bu yerden geçen 3 askerimiz patlama sonucu yaralanmıştır. Askerlerimizin ikisinin yaraları hafif olup, gerekli tedavileri yapılmıştır. Bir askerimiz ise biraz daha ağır yaralı olduğundan dolayı ambulans helikopter ile KTÜ Tıp Fakültesi Farabi Hastanesi’ne kaldırılmış ve gerekli tedavisine başlanmıştır” dedi.

Bir basın mensubunun olayın bir terör olayı olup olmadığını sorması üzerine Vali Kızılcık “Teröristlerin de uzaktan kumanda ile patlayıcı maddeyi patlattıklarını düşündüğümüzde ilk olarak akla bir terörist saldırısı olma ihtimali gelmektedir. Konu ile ilgili tüm çalışmalar devam etmektedir” cevabını verdi.

Daha sonra Vali Kızılcık, KTÜ Tıp Fakültesi Farabi Hastanesi ve Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde tedavi görmekte olan yaralı askerlerimizi ziyaret edip, geçmiş olsun dileklerinde bulundu.

Yazar Hakkında

Facebook ile yorum bırakın

Yorum Bırakın