DENİZ TAŞLARI GELİR KAYNAĞI OLDU

Yazar: - 08 Temmuz 2012 Kategori: Haber
DENİZ TAŞLARI GELİR KAYNAĞI OLDU.

Of’ta deniz kenarından toplanan taşlar ev kadınlarına gelir kaynağı oldu.

Of Kaymakamlığı tarafından gerçekleştirilen Taş Bebek  projesi ile deniz kenarından toplanan taşlar Temel ve Fadime figürüne dönüştürülerek  hediyelik eşya mağazalarında satışa sunuluyor.

Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’ndan yardım alan ev  kadınlarının hayatlarını üreterek kazanmaları amacıyla  Halk Eğitim Müdürlüğü ile ortaklaşa gerçekleştirilen kursu başarıyla bitiren 16 kursiyer kendi paralarını kazanmanın mutluluğunu yaşıyorlar.

Çalışkan yöre kadınımızın ailesine ve yöre ekonomisine katkı sağlaması amacıyla böylesine önemli bir projeyi hayata geçirdiklerini belirten Of Kaymakamı Tuncay Sonel, ilk olarak Arhavi’de gerçekleştirilen bu projenin Of’ta da uygulamaktan büyük bir memnuniyet duymaktayız. Yöreye katkısı olacak olan her projeyi Of’a taşımaktan mutlu olacaklarını  belirten Sonel, burada önemli olanın yöre insanımızın aileleriyle birlikte  daha mutlu, daha huzurlu bir yaşam sürmeleri. Ayrıca Arhavi’den gelerek kursiyerlerimize  eğitim veren Usta Öğreticiler Sibel Güven ve Emine Güven ’e teşekkürlerimi sunuyorum dedi.

Dört aylık Kursu başarıyla bitirerek meslek sahibi olan yöre kadınları, ev içerisinde hayatımız stres içinde geçiyordu. Şimdi bir şeyleri üretip aile ekonomimize katkı sağlamanın mutluluğunu yaşıyoruz. Hem stresten kurtulduk hem para kazanıyoruz. İlk olarak temel ve Fadime figürlerini yaptık. İleride çok çeşitli sürprizlerimiz olacak dediler.

Yazar Hakkında

Facebook ile yorum bırakın

Yorum Bırakın