İftarda hemşerileri bir araya topladılar

Yazar: - 28 Temmuz 2012 Kategori: Haber
399494_267483553365822_753846577_n

Trabzon Dernekleri Federasyonu yeni yönetimi dün akşam zeytinburnu Sur Restorant ta iftarda hemşerileri bir araya toplayarak muhteşem bir gece yaşattılar.
Trabzon Dernekleri Federasyonu Gecesine katılım üst düzeydeydi ve siyasetcisinden sanatcısına işadamından bürokratına kadar herkes oradaydı. Proğramın sunuculuğunu ise Zeki Gökce ve Nilifer Birinci yaparken protokolde ise göze carpan isimlerise şöyleydi.
Chp Trabzon milletvekili ve grup başkan vekili Akif Hamza CEBİ Chp istanbul milletvekili Faik Tunay eski orman ve cevre bakanı Osman Pepe Eski Kızılay Genel Başkanı Tekin Kücükali Malatyalı iş Adamları dernek Başkanı (miad) ve crispino ‘nun sahibi Yunus Aktaş Of belediye Başkanı Murat Saral Maraşder genel başkanı av.şaban Kurt Samsun Dernekler federasyonu Başkanı (sadef) İş adamı Kaya Aşcıoğlu OfhHayrat Derneği Başkanı Mustafa Saral Adli tıp kurumu başkan yardımcısı Hızır Aslıyüksek Bahcelievler Belediye başkanı Osman Develioğlu İstanbul Muhtarları Derneği Başkanı ve Bahcelievler siyahuşpaşa Muhtarı Selami Aykut sanat camiasından fıkraları ile meşhur oflu Ali ÖZTÜRK , seyfettin Cakıral , Bayram Dincer ,Abdurrahman Yazıcı, Tahsin Taşkın katılım sağlayanlar arasında yer alırken sivil toplum kuruluşu başkan ve yöneticileri ve cok sayıda hemşerilerimiz iftarda bir aradaydılar.

Bünyesinde 108 derneğin üyesi olduğu federasyon’un başkanı Mustafa Demir yaptığı konuşma da şunları söyledi. “İstanbul’da yüzlerce Trabzon derneği var. Biz federasyonu kurmadan önce bu derneklerin bir üst kuruluşu yoktu. Şu an ise bu dernekleri daha disiplinli ve planlı çalışmalara dahil etmek için bir çok alt yapı çalışması yaptık dedi.

Başkan Demir Beylikdüzü Gürpınar’da Belediye başkanımızın bize tahsis ettiği 78 dönümlük arazi üzerinde Trabzon’da olan bir çok geleneksel yapının içinde olacağı muhteşem bir sosyal tesi yapıyoruz dedi. Başkan yedi yıl önce kurulmasına rağmen Trabzon Dernekler Federasyonu olarak çok güzel işlere imza attıklarını sözlerine ekledi ve geceye katılım sağlayanlara teşekkür ederek birlik ve beraberlik cağrısı yaparak artık gün bügündür bu anlamda calışmalaırmızı beraber yapmamız gerektiğini görmekteyiz kimse bu noktada elini taşın altına koymaktan cekinmesin siz bizlersiniz bizlerde sizleriz’ diyerek konuşmasını tamamladı.

Gecede söz alan diğer davetlilerde teşekkür konuşmalarının ardından mikrofonu eline alan fıkraları ile ünlü oflu Ali Öztürk birbirinden güzel fıkralarla davetlileri gülme krizine girerken gecede son buldu.Tdf yönetimi davetlileri tek tek uğurlayarak iyi işler yapacaklarının mesajını vererek davetlileri uğurladılar.

HABER FOTO- SADULLAH DERVİŞOĞLU

Yazar Hakkında

Facebook ile yorum bırakın

Yorum Bırakın