OKULLARDA 173 TON PİL TOPLANDI

Yazar: - 28 Temmuz 2012 Kategori: Haber
OKULLARDA 173 TON PİL TOPLANDI

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı eğitim kurumları ile birlikte okullardan 173 ton atık pil topladı. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı koordinasyonunda taşınabilir Pil Üreticileri ve İthalatçıları Derneği ile birlikte yürütülen eğitim çalışmaları atık pillerin toplanmasında meyvelerini vermeye başladı.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı 2012 yılının ilk altı ayında 51 eğitim konferansı düzenledi. Mersin ve Diyarbakır dışında 14 Büyükşehir Belediyesi, 40 İl Belediyesi ve 4 İlçe Belediyesinde okul kampanyaları düzenledi. Bu eğitimlerde özellikle pillerin türleri ve kullanım yerleri, atık pilin yarattığı çevre kirliliği, atık pil toplama sistemi, atık pillerin bertaraf/geri dönüşüm yöntemleri ile Avrupa Birliğindeki uygulamaları anlatıldı. Çalışmalar sonucunda 173 ton atık pil toplandı.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ayrıca okul kampanyalarını, eğitim konferanslarını ödüllerle desteklendirdi. Düzenlenen yarışmalar sonucunda; 1.olan okullara masa tenisi masası, 2.olan okullara satranç eğitim panosu ve satranç takımları, 3.olan okullara spor seti (futbol, voleybol, basketbol topu, kaleci eldiveni, antreman yeleği) hediye edildi.

Yazar Hakkında

Facebook ile yorum bırakın

Yorum Bırakın