Kübra’nın akülü araç sevinci

Yazar: - 12 Ekim 2012 Kategori: Haber
DSC_7549

Camiler ve Din Görevlileri Haftası etkinlikleri  kapsamında Of İlçe Müftülüğü tarafından temin edilen akülü araç, Of Kaymakamı Eren Arslan tarafından  bedensel engelli Kübra Eren’e teslim edildi.

Her yıl Ekim ayının ilk haftası kutlanan Camiler ve Din Görevlileri haftasının bu yılki teması “Camiler ve Engelliler”oldu. Bu kapsamda Of Sahil Tesislerinde düzenlenen etkinliğe Of Kaymakamı Eren Arslan, İlçe Müftüsü Mehmet Genç, Din Görevlileri Derneği Başkanı İsmail Küçükakyüz ile Din görevlileri katıldı.

Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başlayan programda bir konuşma yapan Kaymakam Eren Arslan: “İki engelli vatandaşımıza akülü araç hediye eden din görevlilerimizi tebrik ediyorum. Hayatta herkesin bir engelli adayı olduğunu ve ülkemiz nüfusunun %12’nin yaklaşık 8.5 milyon civarında bir insanımız engelli konumunda bulunmaktadır. Bu rakam Ankara’nın şehir nüfusundan daha fazla. Son yıllarda engelli vatandaşlarımıza yönelik Kamu kurumlarında olsun toplum nezdinde olsun çok daha duyarlı hareket ediliyor. Yönetmelik ve kanunlarda yapılan değişikliklerde engelli vatandaşlarımız ön planda tutulmaktadır. Bizlerin de görevi hem Devletin imkanlarını hem de kişisel imkanların el verdiği oranda bu sıkıntıları yaşayan insanlara el uzatarak onlara maddi ve manevi alanda destek olmaktır” dedi.

Konuşmaların ardından Of Kaymakamı Eren Arslan ve İlçe Müftüsü Mehmet Genç tarafından kurayla belirlenen Kübra Eren’e akülü aracı teslim edildi. Programa katılamayan Ağaçbaşı Köyünden Naci Öztürk’e ise akülü aracı Din görevlileri tarafından evinde teslim dildi.

Yazar Hakkında

Facebook ile yorum bırakın

Yorum Bırakın