Keşif Küresi Forum Trabzon’da

Yazar: - 12 Ekim 2012 Kategori: Haber
Forum Trabzon Kesif Kuresi

Forum Trabzon, 13-22 Ekim tarihleri arasında Fener Meydanı’nda kurulacak olan Keşif Küresi Planetaryum’a ev sahipliği yapacak.

Forum Trabzon, eğlendirici ve bir o kadar da bilgilendirici etkinliklere ev sahipliği yapmaya devam ediyor. Çocukları okul çıkışlarında eğlendirirken bilgilendirmeyi hedefleyen Forum Trabzon, onları uzayın derinlikleri ve geçmişle tanıştıracak.

 

Forum Trabzon, 13-22 Ekim tarihleri arasında hizmet verecek Keşif Küresi– Planetaryum etkinliğine ev sahipliği yapacak. Forum Trabzon Fener Meydanı’nda kurulacak olan küre, her gün saat 12.00 ile 20.00 arasında, her saat başı olmak üzere 9 seans gösterim yapacak.

 

İnsanların, kubbe biçiminde bir yapıya girerek yıldızların hareketini izlemesine ve öğrenmesine olanak sağlayan bir sistem olan Keşif Küresi’ndeki planetaryumlar uygulamalı astronomi eğitimi vermek amacıyla ortaya çıkmış araçlar olarak tanımlanıyor.

 

Özellikle çocuklar için ilginç bir deneyim olması planlanan; iç yüzeyine görüntünün yansıtıldığı küre şekilli çadır bir yapıdan meydana gelen keşif küresinde çocuklar vücudun, buzulların ve dinazorların bilinmeyen yönleriyle tanışacak.

 

Keşif Küresi’nde çocuklar, The Body Code, Dinosaur Prophecy, Ice Worlds, Saturn The Ring World, Earths Wild Ride filmlerini izleyecek.

Her zaman merak edilen bir konu olan uzay bilimine ışık tutmaya hazırlanan Forum Trabzon, çocukları uzayın derinlikleriyle tanıştıracağı keşif küresinde gerekli tüm bilgileri de onlarla paylaşacak bir anlatıcıyı da miniklerle buluşturacak.

Yazar Hakkında

Facebook ile yorum bırakın

Yorum Bırakın