Kaymakam Arslan Köylerde

Yazar: - 22 Ekim 2012 Kategori: Haber
DSC_7745

Köylerde yaşayan yöre sakinleri ile  birarada olmak ve sorunları yerinde tespit ederek çözümleri daha hızlı bir şekilde ele almak amacıyla, Of Kaymakamı Eren Arslan başkanlığında “Cuma Buluşmaları” adı altında gerçekleştirilen köy ziyaretlerine, A.Kışlacık, Bayırca, Doğançay, Karabudak, Kıyıboyu, Sıraağaç ve Sefaköy’le devam edildi.

 

Her hafta düzenli olarak gerçekleştirilen ziyaretlerinde vatandaşlarla sohbet edip hatırlarını soran Kaymakam Eren Arslan, Doğançay köyünde çay toplayan Fatma teyzeden çay hakkında bilgiler alarak kendisine kolaylıklar diledi. Ayrıca oğlunu hastalık sonucu kaybeden Mehmet Öztürk’ü de evinde ziyaret ederek aileye taziyelerini iletti.

Köylere Hizmet Götürme Birliği tarafından yapılan çalışmaları yerinde inceleyen ve Muhtarlardan da bilgiler alan Kaymakam Arslan, Cuma Buluşmaları kapsamında Sefaköy’de bulunan Caminin taşının 57 yıl önce Cos dağından alınarak yapıldığını ve hiçbir şekilde özelliğini kaybetmediği Muhtar Fahri Kaptanoğlu tarafından kendisine iletilmesi üzerine, yörenin mimarisine katkı yapacak taş ile ilgili bir araştırma yapacaklarını dile getirdi. Sıraağaç köyünde bulunan tarihi Çakıroğlu konağını gezen Kaymakam Arslan, konakta bulunan her işaretin bir anlamı olduğunu belirterek, tarih kokan bu binanın aslına uygun olarak restore edilmesi için Çakıroğlu ailesiyle görüşerek gerekli çalışmaları yapmak istediklerini söyledi.

Cuma Buluşmaları ve Köy ziyaretleri kapsamında gerçekleştirilen gezilere Of Kaymakamı Eren Arslan’ın yanısıra, Jandarma Komutanı Yüzbaşı Mehmet Coşkun, İlçe Emniyet Müdürü Taner Ulutaş, İlçe Müftüsü Mehmet Genç, İlçe Milli Eğitim Müdür V. Adem Gündüz, Birlik Müdürü Kasım Akyüz, İl Genel Meclisi Üyeleri Dursun Yüksel, Birlik Üyesi Bilal Durmuş ve Şantiye Şefi Levent Yalçın katıldı. 

Yazar Hakkında

Facebook ile yorum bırakın

Yorum Bırakın