Atamalar sürerken Araklı Bayram Halil’in Başhekimi Dr. Genç odu

Yazar: - 04 Kasım 2012 Kategori: Haber
Bayram-Halil-Hastanesi-Yeni-Bashekim-Dr-Recai-Genc_2

Trabzon’da Hastaneler arası atamalar sürerken Trabzon Araklı İlçesi Bayram Halil Devlet Hastanesi Başhekimliği görevine Trabzon Ahi Evrân Kalp ve Damar Hastalıkları Hastanesi’nin Başhekim Yardımcısı Dr. Recai Genç atandı.

 

Hastanenin eski Başhekimi operatör Doktor Osman Şener ise  Trabzon Fatih Devlet Hastanesi Başhekim Yardımcılığına  atandı. Fatih Devlet Hastanesi Başhekim yardımcısı Dr. Hakan Usta da Sürmene Devlet Hastanesine başhekim olarak atandı.

 

Edinilen bilgiye göre Başhekim Dr. Genç, yeni görevine 5 Kasım 2012 tarihinde görevine başlayacak.

 

 

SAĞLIKTA ATAMA FURYASI SÜRÜYOR..!

 

Daha önce Akçaabat Haçkalıbaba Devlet Hastanesi kurucu Başhekimi Uzm. Dr. Hasan Rıza Aydın, Samsun Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreterliği’ne ardından aynı Hastanenin Müdürü İbrahim Küçük ise Samsun Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreter Yardımcılığı’na atanmıştı.

 

Akçaabat Haçkalı Baba Devlet Hastanesi’nin yeni Başhekimi Trabzon Fatih Devlet Hastanesi Başhekimi Uzm. Dr. Ahmet Akyol, Yeni Başhekim Yardımcısı Fatih Devlet Hastanesi Başhekim Yardımcısı Fatih Niyazoğlu, Yeni Hastane Müdürü Fatih Devlet Hastanesi Müdürü Fatih Kurt, Yeni Müdür Yardımcısı Trabzon Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi Müdür Yardımcısı Özer Öztürk oldu.

 

Alınan son duyumlara göre; Samsun İl Sağlık Müdürü Mustafa Kasapoğlu son anda Trabzon Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreterliği’ne atandığı öğrenildi.

 

Ahi Evren’in Başhekimliğine KTÜ Tıp Fakültesi Göğüs Cerrahisi Anabilim Dalı Başkanı  Celal Tekinbaş atandı. Ahi Evren Kalp ve Damar Hastalıkları Hastanesi’nin mevcut başhekimi Prof. Dr. Şükrü Çelik ise aynı hastanede görev yapmaya devam edecek.
Kanuni (Numune) Eğitim ve Araştırma Hastanesinin Baş Hekimliğini de yine KTÜ Acil Müdahale Ana Bilim Dalı Başkanı Abdülkadir Cebeci getirildi. Başhekim Prof. Dr. Ekrem Algün ise, sağlıkta dönüşüm projesi çerçevesinde Kanuni’de Ceo olarak sözleşmeli çalışacak.

DR. RECAİ GENÇ KİMDİR?

 

 

1968 yılında Erzurum Aşkale’de doğdu. Aslen Trabzon Sürmeneli’dir.

 

İlk ve orta eğitimini Aşkale’de, Lise eğitimini ise Trabzon’da Affan Kitapçıoğlu Lisesi’nde okudu. 1983-84 Eğitim ve Öğretim yılında Affan Kitapçıoğlu Lisesi’nden mezun oldu.

 

1984 yılında girdiği İstanbul Üniversitesi Çapa (İstanbul) Tıp Fakültesi’ni 1991 yılında tamamlayarak doktor olarak mezun oldu.

 

1991 yılı Mayıs ayında Şırnak Merkez Sağlık Ocağı’nda hekimlik görevine başladı. Değişik sağlık kurum ve kuruluşlarında görev yaptıktan sonra, 2005 yılında Siirt 50.Yıl Devlet Hastanesi’nde Başhekim Yardımcılığı ve Başhekim Vekilliği ve ardından Siirt Kadın Doğum Hastanesi’nde Başhekimlik yaptı.

 

07 Şubat 2009 – 19 Eylül 2012 tarihleri arasında Trabzon Göğüs Hastalıkları Hastanesi’nde çalıştı. Ardından Trabzon Ahi Evrân Göğüs Kalp Damar Cerrahi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne Başhekim Yardımcısı olarak atandı.

 

Yeni düzenlemede; Araklı Bayram Halil Devlet Hastahanesi’ne başhekim olarak atanan Dr. Genç, evli olup 2 erkek çocuk babasıdır.

Yazar Hakkında

Facebook ile yorum bırakın

Yorum Bırakın