Ali Yeşilyurt Çok Programlı Lisesi eğitime başlamaya hazırlanıyor

Yazar: - 14 Aralık 2012 Kategori: Haber
DSC_7928

Yeşilyurt ailesi tarafından geçen yıl yapımına başlanan Ali Yeşilyurt Çok Programlı Lisesi, 2.dönemde eğitime başlamaya hazırlanıyor.

Samsun’da yaşayan ülkemizin tanınmış işadamlarından hemşehrimiz İşadamı Cemal ve Mustafa Yeşilyurt kardeşler tarafından babaları Ali Yeşilyurt adına yaptırılan okulu ziyaret eden ve çalışmalar hakkında yüklenici firma yetkilisinden bilgiler alan Of Kaymakamı Eren Arslan “okulumuz büyük oranda tamamlandı, inşallah eğitim öğretimin ikinci döneminde öğrencilerimiz kendi okullarında eğitim görecekler. Belediyemiz ile birlikte yapacağımız dolgu işlemi ve peyzaj çalışmasının ardından okulumuzu eğitim camiasının hizmetine sunacağız. Okulun bu aşamaya gelmesinde başta hayırsever Yeşilyurt kardeşlerimiz olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Gerçekten Of’a fiziki anlamda çok modern bir okul kazandırıldı” dedi.

Yaklaşık 4 bin m2 alanda inşa edilen okul, 24 derslikli ve 720 öğrenci kapasiteli olacak. İçerisinde 75 KW Jeneratör, engelli asansörü ve tuvaleti, 24 adet gece görüş kamerası, 40 tonluk su deposu, Kimya laboratuvarı ve ön yüzü tamamen ali kobant alüminyum kaplama olan okul yaklaşık  4 milyon TL mal oldu

Yazar Hakkında

Facebook ile yorum bırakın

Yorum Bırakın