Vali Kızılcık, İl Genel Meclisi Üyelerini Ağırladı

Yazar: - 08 Ocak 2013 Kategori: Haber
IMG_8781

Trabzon Valisi Dr. Recep Kızılcık, İl Genel Meclisi Üyelerine yemek verdi. Yemeğe Vali Kızılcık’ın yası sıra İl Genel Meclis Başkanı Haydar Revi, İl Özel İdare Genel Sekreteri İbrahim Kul ile çok sayıda meclis üyesi katıldı.

 

2013 yılı hizmet dönemine girildiğini belirterek sözlerine başlayan Vali Kızılcık, 2012 yılında yoğun bir çalışma sezonu geçirdiklerini belirterek meclis üyelerine çalışmalarından dolayı teşekkür etti. Vali Kızılcık, “2012 sezonunda insanımız, bölgemiz ve milletimiz için güzel hizmetlere imza attınız. 2013 yılının da en az 2012 kadar başarılı olacağını ve hatta onu geçeceğini temenni ediyorum. Yeni yılda hizmetlerin daha da artmasını diliyorum. 2013 yılının ilk günlerinde özellikle sorumluluk bölgenizde dün akşamdan beri yağan yoğun kar yağışı nedeniyle 477 köyden 300’ün aşkın köyümüz ulaşıma kapanmıştı. Ancak tüm köylerimizin yolunun açılması için ekiplerimiz canla başla, sizlerinde bilgisi dahilinde çalışıyor. En kısa zamanda yollarımız açılacak ve insanlarımız ihtiyaçlarını giderebileceklerdir” dedi.

 

Konuşmasında Köydes ödeneklerine de değinen Vali Kızılcık, “2013 yılı Köydes ödenekleri henüz gelmedi ama planlaması yapılıyor. Ödenekler gelince nerelere yatırım yapılacağını en kısa zamanda belirleyip, kırsalımızın yol ve su ihtiyacı başta olmak üzere diğer ihtiyaçların giderilmesi için en doğru kararları veririz” diye konuştu.

 

Trabzon’un büyükşehir olmasından dolayı İl Özel İdaresi’nin tasfiye edileceğini belirten Vali Kızılcık, “2013 yılı aynı zamanda bizler için çok önemli. Bu yıl, ilk gerçekleşecek olan yerel seçimlerden sonra il özel idaresi olarak tasfiyemiz söz konusu olduğu için bu yönde de hazırlıkların yapıldığı bir dönem olacak. Bizler, milletimizin, vatandaşımızın hizmetinde, onların ihtiyaçlarını en iyi şekilde karşılanması ve devletimizin ortaya koyduğu 2023 hedeflerinin gerçekleşmesi için son dakikaya kadar aynı heyecan ve şevk ile çalışmaya devam edeceğiz. Bu kadar deneyimli vatanı ve milleti için hizmet etmiş sizler belki bir isim değişikli, belki rol değişikliği ile beraber bu tecrübenizi sunmaya devam edeceksiniz. Bu duygularla sizlerin 2013 yılını tebrik ediyor, sizlere ve ailelerinize sağlık ve huzur getirmesini diliyorum” dedi.

Yazar Hakkında

Facebook ile yorum bırakın

Yorum Bırakın