Ankara’da ‘Her Yönüyle Trabzon Etkinlikleri’

Yazar: - 25 Şubat 2013 Kategori: Haber
Of Belediyesi

Trabzon Vakfı ve Trabzon Kültür Derneği’nin Ankara’da düzenlediği bu yıl 7.si gerçekleşen ‘Her Yönüyle Trabzon Etkinlikleri’ 21 Şubat 2013’de görkemli bir törenle Atatürk kültür merkez’inde başladı.

Etkinlikte, Trabzon’un yöresel yemekleri ve ürünlerinin yer alacağı sergiler açıldı. Çağdaş sanatlar ve el sanatları sergileri, dinletiler, konserler, yöresel yiyecekler, yayla pazarı sunulan etkinlik 4 gün sürdü.

Geçen sene gibi bu sene de etkinliklere ilgi çok fazlaydı. Etkinliğe gelenler Trabzon’un yöresel yemeklerini tadıp, yöresel ürünleri satın aldılar.

Bu sene ki etkinliklere TBMM Başkanı Cemil Çiçek, Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar, Ankara Valisi Alaaddin Yüksel, Trabzon Valisi Dr. Recep Kızılcık, Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Trabzon Etkinliklerinin açılışında konuşan Trabzon Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, Trabzon’la ilgili son derece güzel bir sunum gerçekleştirdi.

Başkan Gümrükçüoğlu konuşmasını yapmak için kürsüye geldiğinde sözlerini kısa keserek izleyenlere ‘Trabzon Değişimi Yaşıyor’ başlıklı 11 dakikalık bir görüntü izlettirdi. Belediye Başkanlığı döneminde yapılan hizmetleri anlatan görüntü izleyenler tarafından dikkatle takip edilirken büyük alkış aldı.

En çok ilgi çeken stantlardan biride Trabzonspor taraftar grubu Tayfa’nın oluşturduğu stanttı. Stantta etkinliğe gelen vatandaşlarla uzun uzun sohbet ettiler. Stantta 2010-2011 Şampiyonluk Kupası’na Zincir Takan Tayfa Grubu, ‘Fenerbahçelilere karşı önlemimizi aldık.’ yazısı astılar. Ayrıca Tayfa grubu Ankara A.K.M önünde uzun süreli ‘Temiz Futbol İstiyoruz’ eylemi yaptı.

Foto: Hasan Saroğlu – Haber Erdinç Yüksel

 

Yazar Hakkında

Facebook ile yorum bırakın

Yorum Bırakın