Polis Teşkilatından Kaymakam Eren Arslan’a Ziyaret

Yazar: - 10 Nisan 2013 Kategori: Haber
DSC_9265 - Kopya

Of Kaymakamı Eren Arslan, Türk Polis Teşkilatının 168. kuruluş yıldönümü dolayısıyla İlçe Emniyet Müdürü Taner Ulutaş ve beraberindeki Polis Memurlarını makamında kabul etti.

Kuruluş Yıldönümü etkinlikler kapsamında kamu kurum ve kuruluşları ziyaret eden İlçe Emniyet Müdürü Personeli, kendilerinin her zaman yanlarında olan Kaymakam Arslan’a günün anısına bir buket çiçek takdim ederek teşekkürlerini ilettiler.

1845 tarihinin Türk Emniyet Teşkilatı açısından önemli bir nokta olduğunu belirten Kaymakam Arslan: “ bu tarihe kadar zabıta olarak nitelenen teşkilatın 10 Nisan 1845 den itibaren polis adı altında hayata geçmiş olduğunu ve Emniyet Teşkilatının kuruluş günü olarak kabul edildiğini” söyledi.

Türk Polisi, gösterdiği olağanüstü gayretlerle yaptığı hizmetler sonucunda, milletinin gönlünde taht kurmanın haklı gurur ve mutluluğunu yaşadığını ifade eden Arslan: “Güvenliğimiz tehlikeye girdiği zaman hatırladığımız polislerimiz, her geçen gün gelişen ve değişen şartlar altında ortaya çıkan yeni suç tipleriyle başa çıkabilmek için, sürekli kendilerini geliştirmektedirler. Emniyet Teşkilatımız, sadece adi suçlarla değil, ülkemizi parçalamak isteyen vatan hainleriyle de canları pahasına mücadele etmektedirler. Gece-gündüz, tatil-bayram demeden, çok ağır çalışma şartları altında, hayatını tehlikeye atarak görev yapan polislerimiz yaptıkları hizmetler ile vatandaşlarımızın gönüllerinde taht kurmuşlardır. Türkiye Cumhuriyeti devletimizin, ülkesi ve milletiyle bölünmez bütünlüğünü halkımızın can ve mal güvenliğini sağlamak, huzur ve asayişi temin etmek, suç işlemesini önlemek suçluları adalete teslim etmek gibi önemli görevleri başarıyla yerine getiren Polis Teşkilatımıza müteşekkiriz. Emniyet Teşkilatımızın, bundan sonra da şerefli mazisinden ve milletinden aldığı güçle, topluma güven veren hizmetlerini yüksek bir şuurla ve halkla bütünleşerek en iyi şekilde devam ettireceğine inancımın tam olduğunu ifade ediyorum. Bu vesile ile Türk Polis Teşkilatının 168. kuruluş yıldönümünde, şehitlerimizi rahmetle, gazilerimizi minnetle yad ediyor, halkımızın huzuru ve güvenliği için gece gündüz demeden çalışan ve yurdumuzun her köşesinde özellikle de şehrimizde görev yapan tüm polislerin polis haftasını kutluyorum.” dedi.

Yazar Hakkında

Facebook ile yorum bırakın

Yorum Bırakın