İstiyoruz ki evlatlarımız, yavrularımız şehit olarak gelmesin, gözyaşları artık dinsin

Yazar: - 13 Nisan 2013 Kategori: Haber
SEL_6717 (2)

Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar, “İstiyoruz ki evlatlarımız, yavrularımız şehit olarak gelmesin, gözyaşları artık dinsin. Böyle bir gayretimiz var” dedi.

Of ilçesinde anne ve babasının mezarlarını ziyaret eden Bakan Bayraktar, daha sonra AK Parti İlçe Başkanlığı’nda partililerle buluştu.

Bakan Bayraktar, burada yaptığı konuşmada, Türkiye’de stresli bir süreçten geçtiklerini belirterek, “İstiyoruz ki evlatlarımız, yavrularımız şehit olarak gelmesin, gözyaşları artık dinsin. Böyle bir gayretimiz var. Bölgemizde sürece tam destek yok, yüzde 40-45 civarında bir destek var. Diğer bölgelerde yüzde 70-80 civarında destek var” diye konuştu.

Trabzon’un Türkiye’de önemli bir yeri olduğunu ifade eden Bakan Bayraktar, “Of’un da ülkemizde önemli bir yeri var. Of’u sadece Of olarak değil, Hayrat, Çaykara ve Dernekpazarı olarak, bir bütün olarak değerlendiriyoruz. Buraların da kalkınması için nüfusun artması lazım. Fakültemizin biraz daha canlandırılması lazım. Köy yollarımızı daha güzel hale getireceğiz. Yeni bir Bakanlık olarak her tarafa yetişemiyoruz. 2013 yılında bu yatırımlara daha çok ağırlık vereceğiz. Gençlerimize iş imkanı sağlamak için adımlar atacağız” dedi.

Trabzon’un çocuğu olarak zor şartlar altında okuduklarını kaydeden Bakan Bayraktar, “O nedenle zorlukları biliyoruz. Buranın bir evladı olarak, Bakan olarak Allah’ın izniyle biz sizin yüzünüzü kara etmeyiz. Hem Of’a hem Trabzon’a ve ilçelerine gerekli destekleri vereceğiz” diye konuştu. 

Bakan Bayraktar, tüm Türkiye’de büyük bir seferberlik başlattıklarını belirterek, şunları kaydetti:

“Kentsel dönüşümü başlattık. Çevre temizliği, derelerin temizliği, katı atıkların ve çöplerin ayrıştırılması noktasında büyük çalışmalarımız var. Mühendislik ve mimarlık hizmetleri ve imar disiplini noktasında önemli adımlar atıyoruz. Buralarda yöresel mimariyi geliştireceğiz. Geliştireceğimiz 20-30 tip projeyi kaymakamlarımıza, belediyelerimize ve muhtarlarımıza sunacağız. Vatandaşımıza teşvik de vereceğiz. Büyük bir gayret içerisindeyiz.”

Ziyarette, Of Belediye Başkanı Murat Saral, Bakan Bayraktar’a, ortaokul eğitimini tamamladığı Of Şehit Ahmet Türkkan Çok Programlı Lisesi’nin 1962-1963 eğitim-öğretim yılı kayıt kütüğündeki fotoğrafını hediye etti.

Yazar Hakkında

Facebook ile yorum bırakın

Yorum Bırakın