Toplumlar Aldıkları Eğitimle Ölçülür

Yazar: - 17 Nisan 2013 Kategori: Haber
IMG_3272

Hayırsever işadamı Sevim Demircioğlu ve merhum eşi Nerim Demircioğlu adına yaptırılan anaokulu Trabzon Valisi Dr. Recep Kızılcık’ın katılımıyla hizmete açıldı.

Yomra İlçesi Kaşüstü Beldesi’nde eğitim öğretime açılan okulun açılış törenine Vali Kızılcık’ın yanı sıra İlçe Kaymakamı Fatih Akkaya, İl Milli Eğitim Müdür Vekili Süleyman Çakar, Kaşüstü Belediye Başkanı Mustafa Çam, hayırsever Sevim Demircioğlu, öğretmen, öğrenci ve çok sayıda veli katıldı.

Açılış töreninde merhum Nerim Demircioğlu’nu rahmetle anarak konuşmasına başlayan Vali Kızılcık, “Eğitim 21. yüzyılın en önemli gelişim, mutluluk ve refah kaynağıdır. Toplumlar genç nüfuslarıyla ve genç nüfuslarının, bireylerinin aldıkları eğitimin kalitesiyle ölçülür ve ona göre uluslar arası alanda devletler, güçlü, etkili medeniyetler kuran milletler olarak değerlendirilir. İşte bu anlamda Türkiye Cumhuriyeti devleti ve Türk milleti olarak bugün 21. Yüzyılın dünyasında geleceği en parlak, geleceğin bölgesel ve küresel gücü devlet olarak değerlendiriliyor, bu yönde projeksiyonlar yapılıyorsa bunun en büyük nedeni sahip olduğumuz genç nüfus ve bu nüfusa 21. yüzyılın koşullarına ruhuna uygun eğitimi veriyor olmamızdır. Devletimiz özellikle son 10 yılda bütçesinin en yüksek payını, geleceğini inşa edecek ve ulu önder Mustafa kemal Atatürk’ün ‘Genç cumhuriyeti biz kurduk onu ilelebet sizler yaşatacaksınız’ özdeyişine, güvenine mazhar olan gençlerimize ve onların eğitimine ayıracağız. Devletimiz aynı zamanda sivil toplumun, özel sektöründe bu alanda pay sahibi olması, yatırım yapması için bir yandan özel sektörün önünü açarken diğer yandan da eğitime yüzde yüz katkı vererek haydi kızlar okula kampanyalar ile bu davaya eğitim davasına katkılarını istemektedir. Bunun sayesinde bugün ülkemizde hem sivil toplumun, hem özel sektörün, hem de devletin büyük katkılarıyla çocuklarımız çok daha iyi koşullarda yetişmektedir ve bunun sonucu olarak ülkemiz kendinden söz ettiren bir konuma gelmektedir. İşte bugün açılışını yaptığımız anaokulumuz da bu ulvi davanın çok güzel bir örneğini teşkil etmektedir” dedi.

Vali Kızılcık, anaokulunun açılışına verdiği katkılardan dolayı Sevim Demircioğlu’na plaket sundu. Konuşmaların ardından beraberindekilerle açılışı gerçekleştiren Vali Kızılcık, anaokulunda incelemelerde bulunarak anaokuluna giden çocuklara çeşitli hediyeler dağıttı.

4 dersliği bulunan anaokulunda 78 öğrenci eğitim görüyor. 

Yazar Hakkında

Facebook ile yorum bırakın

Yorum Bırakın