1461 Trabzon’un Yeni Binası Hizmete Açıldı

Yazar: - 09 Mayıs 2013 Kategori: Haber
IMG_5166

Mehmet Ali Yılmaz Tesisleri yanında gerçekleştirilen açılışa Trabzon Valisi Dr. Recep Kızılcık, CHP Trabzon Milletvekili Volkan Canalioğlu, Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, TFF Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Beyazlı, Trabzonspor Başkanı Sadri Şener, İl Emniyet Müdürü Ertan Yavaş, Trabzonspor Divan Kurulu Başkanı Ali Özbak, 1461 Trabzonspor Başkanı Suat Şen ve çok sayıda davetli katıldı.

Açılışta bir konuşma yapan Vali Kızılcık, 1461 Trabzon’un çok önemli başarılara imza atmayı başardığını söyleyerek, bu başarıda iyi bir altyapı stratejisinin olduğunu vurguladı. Kızılcık, “1461 Trabzon takımı, Trabzonspor’umuzun özüne dönmesinde fevkalade önemli bir yere sahiptir. Bu stratejiyi belirleyen ve onu uygulayan Sadri Şener ve yönetimine teşekkür ediyorum. Hangi hedefe varmak istiyorsanız uzun, orta ve kısa vadeli planlar hayata geçirerek adım adım hedefe varırsınız. Yapılan bu çalışmaların meyvelerini vereceğine inanıyorum. 1461 Trabzon, Trabzonspor’umuza, Türk ve dünya futboluna katkı vermeye devam edecekler” dedi.

Trabzon’un 20 Haziran-10 Temmuz tarihleri arasında FIFA U-20 dünya futbol müsabakalarına ev sahipliği yapacağını belirten Vali Kızılcık, Trabzon’un bu müsabakalar sonucunda dünya ve Türk futboluna önemli sporcular yetiştireceğine inandığını ifade etti.

Büyükşehir Belediye Başkanı Gümrükçüoğlu ise, Trabzon’un bir futbol şehri olduğunu ifade ederek, 1461 Trabzon’un bu konuda çok önemli başarılara imza attığını söyledi. Gümrükçüoğlu, hizmete açılan yeni binanın 1461 Trabzon takımının başarısını daha yukarılara taşıyacağını söyledi.

Trabzonspor Başkanı Sadri Şener de, “1461 Trabzon kulübü biliyorsunuz bizim yönetime geldiğimizde projelerimizden bir tanesiydi. İlerleyen zamanlarda lige çıkmasında bir takım ihtiyaçlar gerekti ve bu binayı yaparak hizmete açtık. Şuan ki durumdan çok memnunuz. Bize çok iyi futbolcular yetiştirdiler. Trabzon kenti bir futbol kenti. Trabzonspor’a sadece onlar değil diğer takımlarında futbola katkıda bulunması gerekiyor” dedi.

Vali Kızılcık, binanın açılmasına ve çevre düzenine verdiği desteklerden dolayı Büyükşehir Belediye Başkanı Gümrükçüoğlu’na plaket verdi. Binanın yapımı ve iç dizaynını destekleyenlere de plaketleri takdim edildi. Vali Kızılcık ve beraberindekiler daha sonra açılışı gerçekleştirerek binayı gezdiler. Yaklaşık 2 bin 800 metrekare alana kurulan ve 2004 yılında temeli atılan bina 36 oda ve 4 kattan oluşuyor.

Yazar Hakkında

Facebook ile yorum bırakın

Yorum Bırakın