VAKIFLAR HAFTASINDA VAKIF ÇALIŞANLARI UNUTULMAMALI

Yazar: - 09 Mayıs 2013 Kategori: Köşe Yazısı

6-12 Mayıs tarihlerinde kutlanacak vakıflar haftası hepinize hayırlı olsun. Vakıf geleneği, kültürü medeniyetimize has bir özelliktir. Türk-İslam tarihi açısından çok önemlidir. Vakıflar bizim için çok önemli, bizim tarihimiz ile özdeşleşmiş bir kavramdır. Türk-İslam tarihi boyunca vakıfların tarihin her döneminde çok büyük rolü olduğunu görüyoruz. Sağlık ve eğitimle ilgili, fakir fukaraya yardım, hayvanların korunması ve çocukların korunması için bir sürü vakıf tesis edilmiş. Bunlar tarihimizin şeref levhalarıdır.

Yardımlaşma, dayanışma ve kimsesize kimse olma, güçsüzü koruma gibi görevleri olan vakıfların varlığını en iyi şekilde sürdürmesi gerektiğini söyleyebiliriz.

Vakıf eserlerini özenle koruma geçmişte ve günümüzde çok büyük önem arz etmektedir. Bu toprakları canları ve kanlarıyla sulayarak bizlere emanet eden şanlı ecdadımızın emanetlerini yarınlara en iyi şekilde taşımak görevimizdir. Bu görevi yerine getirmede öncelikle Vakıflar Genel Müdürlüğü’ne ve tabiî ki bizlere ağır ve önemli görevler düşmektedir.

Vakıf Haftasında güzel eserleri koruyan, kollayan, yaşamalarını sağlayan ve gelecek nesillere aktaran Vakıf çalışanlarının unutulmaması gerektiğini düşünüyorum. Vakıf Haftası münasebetiyle hayır hizmetlerine vesile olan Vakıf çalışanlarına teşekkür ediyor, başarılarının devamını diliyorum.

Yazar Hakkında

Mehmet Türkyılmaz

Facebook ile yorum bırakın

Yorum Bırakın