OF HEM ‘İN MÜKEMMEL SERGİSİNİN AÇILIŞI

Yazar: - 10 Mayıs 2013 Kategori: Haber
IMG_7384

HABER: Melek KAYIŞ

Of halk eğitimi merkezi müdürlüğünce 2012-2013 eğitim öğretim yılı ilçe merkezi, belge ve köylerin de açılan mesleki ve sosyal kültürel kursların yılsonu sergisi of gün batımı tesislerinde törenle açıldı.

Serginin açılış konuşmasını yapan Ahmet DUNAY,  Of ilçesinin gelişim ve değişimine katkıda bulunarak, kültürel birikimleri nesilden nesille aktarmak için çalıştıklarını belirterek: “her yıl olduğu gibi bu yılda elimizden geleni yaptık ve bu gün alın terimizle, el emeklerimizle huzurunuzdayız. Türkiye Cumhuriyetinin temeli kültürdür. Anlayışını temel alan çalışmalarımızda yolumuz atamızın yolu, hedefimiz daha iyisine ulaşabilmektir” dedi.

Of Halk Eğitim merkezi müdürü DUNAY, 2012-2013 eğitim öğretim yılında; genel kurslarda 94, mesleki ve teknik kurslarda 58, okuma yazma kurslarında 20 olmak üzere toplam 172 kursta 3030 kursiyere eğitim verdiklerini de ifade ederek: “okuma yazmadan, güzel konuşmaya, el sanatlarından bilgisayara, halk oyunlarından, meslek edindirmeye, kuaförlükten İngilizceye kadar birçok  alanda işin ehli olan usta öğreticilerle beklentilerinizi karşılamaya çalıştık” şeklinde konuştu.

Adem GÜNDÜZ konuşmasına Halk eğitim merkezlerinin halkın yaşamını kolaylaştıran, taleplerine cevap veren eğitim kurumlarını olduğunu belirterek başladığı konuşmasını: “kurslarda yapılan ürünlerin sergilenerek aile ekonomilerine katkı sağlaması kurslara olan ilgiyi arttıracaktır” diyerek konuşmasını tamamladı.

Trabzon Halk eğitim Başkanı Mustafa Çağlayan: “ beşikten mezra kadar ilim öğrenmeliyiz. Bu amaç doğrultusunda Halk eğitim kurslarına katılmalı, yeni bilgiler ve kazanımlar elde etmeliyiz ”diyerek halk eğitimin topluma faydasını anlattı.

Serginin açılışında son konuşmayı yapan Of Belediye Başkanı Murat SARAL kursiyerleri ve öğreticileri kutlayarak; kursiyerlere müjde verdi.

Başkan SARAL bu güne kadar kursiyerlerin ürettikleri ürünlerin sergileyip pazarlayabilecekleri bir alanın olmadığını belirterek: “Eski kadın pazarının olduğu alanı kursiyerlere sergi ve satış alanı olarak düzenleyeceğiz” dedi.

Konuşmalardan sonra Of Halk Eğitim Müzik kursu Öğrencilerinin sunumları ilgi ile izlendi.

Daha sonra kurlarda başarılı olan kursiyerlere başarı belgeleri törenle taktim edildi.

Açılış kurdelesinin kesilmesinin ardından sergi; davetliler ve katılımcılar tarafından izlendi.

Serginin açılış törenine; Of Belediye Başkanı Murat SARAL, Kaymakamlık  Yazı İşleri Müdürü Gülçin KASAPOĞLU, Trabzon Milli Eğitim Şube Müdürü ve  Halk Eğitim Başkanı Mustafa ÇAĞLAYAN, Of Milli Eğitim Şube Müdürleri Âdem GÜNDÜZ ve İdris KABAHASANOĞLU, Of Nüfus Müdürü Sabri ALBAYRAK, Trabzon Halk Eğitim Merkez Müdürü Mehmet ÖNGÖZ, Akçaabat Halk Eğitim müdürü Hüseyin AYVAZ, Maçka Halk Eğitim Müdürü Mustafa İNAL, Of Müftüsü Recep ONAT, Tapu Müdiresi Ela İNSEL, Of Vergi Dairesi Müdürü Zeki AKDOĞAN, Çay Fabrikası Müdürleri Yaşar ÇAKIROĞLU ve Halil İbrahim KURNAZ ve diğer yetkililerle kursiyerler de katıldı.

Yazar Hakkında

Facebook ile yorum bırakın

Yorum Bırakın