Barbaros caddesi’nin çehresi değişecek

Yazar: - 17 Mayıs 2013 Kategori: Haber
5

Of Belediye Başkanı Murat Saral Of Barbaros Caddesi esnafıyla bir araya geldiği sabah kahvaltısında yaptığı açıklamada Barbaros Caddesi’nin baştan aşağı yenileceğini söyledi.

Of Belediye Başkanı Murat Saral, aylık kahvaltılı esnaf buluşmaları çerçevesinde Of’un Barbaros Caddesi’nde hizmet veren Esnafla kahvaltıda bir araya geldi.

Cadde Üzerinde bulunan bir çay ocağında düzenlenen kahvaltıya Başkan Saral’ın yanı sıra Ak Parti Of İlçe Başkanı Mehmet Hakan Terzioğlu ve cadde esnafı katıldı.

Esnaflıktan gelen bir Başkan olduğu için esnafı iyi anladığını belirten Başkan Saral, “Bizler de sizler gibi ekmeğimizi kazanma mücadelesi verirken rabbim bizlere sizlere hizmet etme görevi nasip etti. Bu görevi en iyi şekilde yerine getirebilmek için zaman zaman farklı bölgelerimizde hizmet veren esnafımızla bir araya geliyoruz. Amacımız sizlerin fikir ve düşüncelerini de alarak çalışmalarımızı sizlerin isteği doğrultusunda yapmaktır” dedi.

Barbaros Caddesi’nin baştan aşağıya yenileyeceklerini belirten Saral, “Barbaros Caddemiz Of’umuzun en önemli bağlantı noktalarından biri. Yoğun bir yaya ve araç trafiği var. Ancak araçlarımızın gelişigüzel parkları nedeniyle yayalarımız burada sıkıntı çekiyorlar. Vatandaşlarımızın ve sizlerin talepleri doğrultusunda burası için güzel bir proje hazırladık. Yaya kaldırımlarını genişleterek araç trafiğini akışkan hale getireceğiz. Uygunsuz parkları önleyeceğiz. Ferah bir cadde olacak. Esnafımızın işlerinin artacağını umuyorum. İnşallah kıs abir süre içerisinde kazmayı vuracağız. Çalışmaları gece ve gündüz olmak üzere iki vardiya şeklinde yaparak 10 Haziran’a kadar bu çalışmaları tamamlayacağız” diye konuştu.

Caddenin iç kısmında kalan eski kadınlar pazarının da yeniden dizayn edileceğini belirten Saral, “Bu alanda çocuk oyun parkı, bayanların ve ailelerin oturup çocuklarıyla eğlenebileceği çay içebileceği bir yer yapmayı planlıyoruz. Ayrıca Halk Eğitim merkezi bünyesinde açılan kurslarda eğitim alan bayan kardeşlerimizin ürünlerini sergileyebileceği ve satış yapıp gelir elde edebileceği bir yer yapmayı planlıyoruz” ifadelerini kullandı.

Kahvaltı ve sohbeti nedeniyle Başkan Saral’a teşekkür eden esnaf, yaz mevsimi olması nedeniyle çalışmaların kısa sürede tamamlanmasının önemli olduğunu ve bunun da başarılacağına inandıklarını ifade ettiler.

Yazar Hakkında

Facebook ile yorum bırakın

Yorum Bırakın