1461’i İstedik Vermediler

Yazar: - 20 Mayıs 2013 Kategori: Haber, Röportaj
1461 istedik vermediler

Of Gazeteciler Cemiyeti, Of Halk Eğitimi Merkezi ve İş-Kur’un  açmış olduğu istihdam garantili yazılı basın muhabiri kursu kursiyerlerinin röportajları devam ediyor.

Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Ömer Lütfü Saral’ında eşlik ettiği Röportaj Ofspor Başkanı Olcay Saral’la gerçekleşti. Röportajı kursiyerlerden; Melek Kayış, Binnaz Koçbıyık ve Erhan Yüksel yaptı.

-         2012-2013 sezonundan ne umdunuz ne buldunuz?

-         Uçuruma yuvarlanmakta olan bir kulübü teslim aldık. Öyleki; oynayacak bir topumuz dahi yoktu, maddi tabloyu düzeltip kümede kalmayı hedefledik ve başardık. Mali tablomuzu da bir düzene oturttuk. Daha fazla destek verildiği takdir de Ofspor’un başarısı artacaktır.

-         Bu yılki olumsuz tabloyu yaşamamak için ileriye dönük planlarınız nelerdir?

-         Bu olumsuzlukları zaten bekliyorduk; yeniden de yaşayabiliriz. Bunları yaşamamak için çalışmalarımız bulunmaktadır. Bu da iyi oyuncularla giderilebilir. Zaten maddi yönden olumsuzluklar yaşıyoruz.

-         Mevcut yönetiminizi daha da güçlendirmek için olağan üstü bir kongre yapmayı planlıyor musunuz?

-         Haziran ayında olağan üstü kongre yapmayı düşünüyoruz. Ben bu kongreyi, olağan üstünden ziyade herkesi göreve çağırmak olarak nitelendiriyorum.

-         Ofspor taraftarı takımlarına yeterince sahip çıkıyorlar mı?

-         Gittiğimiz bütün deplasmanlar da en zayıf destek bizim ilçemizde. Seyirci desteğimiz 200-300’ü bulmuyor. Bu durum futbolcuların moralini etkiliyor. İki hafta önce yapılan maçta yapılan bütün çağrılar sonucunda Of Kaymakamı,Of Belediye Başkanı ile beraber maça gittik. Tribünlerde ancak 500 kişi vardı.O kadar moralim bozulduki  O maçta takım küme düşse üzülmezdim..

-         Bir röportajınızda “Of Spor markalı ticari ürünler satacağız.” Dediniz. Bunların satımına başlandı mı? Başlanmadıysa ne zaman başlanacak ve bu ürünleri nereden temin edilebilecek?

-         Yönetim kurulunca Ofspor clup mağazalarından ümitliydik. Ancak yatırım gerektiriyordu; bu yatırımı gerçekleştiremedik. Şuan sadece TS clup mağazalarından Of spor formaları satılıyor. Bu işin ucunu bırakmayacağız. Mali durumumuzu düzelttikten sonra bu işi ciddiyetle takip etmeye devam edeceğiz.

-         Takımınızdan memnun musunuz? Sizce bu sene Ofspor yeterince başarılı oldu mu?

-         Sıralamada iyi olmasak da kendimizi başarılı sayıyoruz. Kısa zaman da tasvip etmediğimiz futbolcularla da olsa durumu düzeltmeye çalışıyoruz.

-         Ofspor’un borçları var mı? varsa ne kadardır?

-         Ofspor’u elimize aldığımızda 5 küsür trilyon borcu bulunmaktaydı. O günden bu güne borcumuzu 4.7’trilyona düşürdük. Şuan elimizde nakit 3 trilyon olsaydı mevcut borcumuzu sıfırlardık.

-         UEFA’nın yeni düzenlemeleri  Of Sporu kapsıyor mu?

-         UEFA’nın yeni düzenlemeleri bizim içinde geçerli. TFF bu konuda bize süre tanıyor. Bizim durumumuz 3 gün veya 60 gün gibi kısa sürede düzelecek bir durum değil. Bu işin sonunda 3 puan silinmesi söz konusu. Puanımız silinirse küme düşeriz; o yüzden fazla puan almamız lazım.

-         Trabzonspor Başkan Adaylarından kimi destekliyorsunuz?

-         Ofspor için en olumlu görüşleri olan adayı destekleyeceğiz.

-         Stadyumun olduğu yere hastahane planı yer alıyor. Gerçekleşince seyirci durumu sizi nasıl etkileyecek? Bu konuda neler düşünüyorsunuz?

-         Şehrin orta yerinde doldurulamayan stad, şehrin dışında nasıl doldurulur bilemeyiz. Neredeyse futbolcuların akrabalarına oynuyoruz; akrabalar oraya da gelir şehrin dışına da. Yeter ki bize çalışma ve antrenman sahaları yapılsın. Sahildeki dolgu alanında 3-4 dönümlük yer istiyorduk ama bunu gerçekleştiremedik. Bu durum Of sporu alt yapı bakımından 3 yıl geri attı.

-         1461 Trabzon’u satın almayı düşündünüzmü?

-         1461 Trabzon’u  alma imkânımız vardı; ama olmadı. Trabzonspor için orda kalması daha iyi olacağına  karar verildi. Eğer satılacaksa biz talibiz dedik, teklifimiz 10Trilyon oldu. Trabzonspor yönetimi  ise 25Trilyondan aşağı satmayız dediler . Zaten Bizimde bütçemizde bunu karşılayamazdı.

 

Başkan Olcay Saral röportajında Of sporun sosyal medya konusunda: “ 16,508 facebook takipcisi, 900 twitter takipçisi bulunduğunu ifade etti.

Yazar Hakkında

Facebook ile yorum bırakın

Yorum Bırakın