Bayramoğlu, Ovit’de Müteahhit Firmalar İşi Hızlandırmalı

Yazar: - 21 Mayıs 2013 Kategori: Haber
IMG_5489

30 yılı aşkındır Erzurum İl Genel Meclis Üyeliği görevinde bulunan, Ak Parti Erzurum İl Genel Meclis Üyesi Tahsin Bayramoğlu, Ovit tümelinde gelinen çalışmaları Erzurum’da gazeteci yazar B. Ali Kavacı’ya anlattı.

Erzurum’un kıdemli İl Genel meclis üyesi Tahsin Bayramoğlu; ”Dünya lideri olan Başbakanımız, hemşerimiz Recep Tayyip Erdoğan’a Ovit tünelinin verilen tarihte ulaşıma açılması sözünü yüklenici firmalar yerine getirebilecek mi? Bugün bu şekilde devam eden çalışmalara bakılırsa, acaba başbakanımıza verile sözde mutabıkmıyız? Müteahhit firmalar bu konuda ne kadar samimiler diye merak ediyorum. “dedi.

Erzurum İl Genel Meclis Üyesi Bayramoğlu, ”Başta Rize, İspir, Erzurum, Doğu Karadeniz ve Doğu Anadolu Bölgelerimiz olmak üzere ülkemizin birçok bölgesinde yarım asırdır beklenen Ovit-Erzurum tünelinin yapılması özlemi dünya lideri Başbakanımızın Erdoğan’ın kararlılığı ile hayata geçirilmiştir. Ovit tünenlinin bir o kadar yarısı kadar tünelde İspir- Köprüköy ve Şabanköprü arasındaki 7.300 metrekarelik ikinci bir tünelden oluşacaktır. Bu tünellerin ihalesi henüz gerçekleşmedi. Bu ihaleyi dört gözle bekliyoruz. Rize Milletvekili Hasan Karal bey, yakın bir tarihte bu ihalenin gerçekleşeceği bilgisini bana iletmişlerdir.  Şu bir gerçektir ki, İspir, Kırık tüneli olmadan, Ovit olmaz, Ovit olmadan da İspir tüneli olmaz. 1984 yılında hakkın rahmetine kavuşan Rize’nin tarihi belediye başkanı merhum Ekrem Orhon’dan sonra, Erzurum kanadı temsilen hemşerilerimizde izniyle Ovit’ın savunuculuğunu her platformda devralmış oldum. Bu yolu ve bu dağı hayatımın en büyük derdi edindim. Nasıl Rize’deki bir kısım dostlarım Ovit dağı tünelini kendilerine dert edindilerse, bende Erzurum tarafından bu yolunun 12 ay ulaşıma açılması noktasındaki mücadelemi kendime hayatın boyunca bir görev bildim.  Buna Rize’de, Erzurum’da şahittir. Ovitte iki taraftan devam eden çalışmalara 1 yılını doldurmuş oldu. Müteahhit firmalar başbakanımıza 2015 yılının Kasım ayı sözünü verdiler. Bu çalışmalarla inşallah bu tarih gerçek olur farklı bir sürpriz olmaz ve olmamalıdır. Mevcut çalışmalar daha hızlı olmalıdır. Bu tarihte tamamlanamaz endişesi gözleniyor. Gelecek olan makine artık gelmelidir. İki taraf halkında da bir makine psikolojisi oluşmuştur. Adeta bu makine gelirse tünel vaktinde tamamlanır, gelmezse bu tünel verilen tarihte tamamlanamaz endişesi var. Yüklenici firma bu konuda kamuoyunu bilgilendirmelidir.” dedi.

Haber: Bayram Ali Kavalcı

Yazar Hakkında

Facebook ile yorum bırakın

Yorum Bırakın