Devlet benden haraç mı aldı?

Yazar: - 21 Mayıs 2013 Kategori: Haber
şükrü

Daha önceden de birçok sakat insanın çeşitli sebeplerden dolayı şikayette bulunduğu konuların bir benzeri Şükrü Yılmaz’ın başına geldi.

Of İlçesinde aracıyla park edememekten şikayetçi olan Şükrü Yılmaz, park yasağı levhasının bulunmadığı ve birçok aracın aynı mekanlarda park ettiği halde, kendisine park cezası kesildiğini dile getirerek gazetemize şikayetini dile getirdi.

İlçe içerisinde her 100 metrede bir sakat araçlar için park yerinin olması gerektiğini dile getiren Şükrü Yılmaz, ‘ Sakat bir insan olarak bende Of ilçesinde yaşayan bir insanım. Her insan gibi benimde çarşı içerisinde yapmam gereken işlerim oluyor. Yürümekte zorluk çektiğim için sakat arabasıyla ilçe merkezine gitmek zorunda kalıyorum. Fakat her gittiğimde, aracımı park yapma sıkıntısı çekiyorum. Her 100 metrede bir park yeri olması gerekirken, maalesef ilçemizde yok. Ayrıca Banka, Alışveriş merkezleri, Postane, Türkcell vb işyeri önlerinde sakat için park yeri olması gerekirken, maalesef yoktur. Her istediğimiz yerde park edip ihtiyacımızı giderme gibi bir imkanımız da olmadığı için birçok sıkıntılar çekiyoruz’ dedi.

Sakatlar olarak diğer insanlar gibi ihtiyaçlarının olduğunu, ancak bu imkanların sağlanmadığını dile getiren Yılmaz, ‘Sakatlar için yapılması gereken birçok işin olduğu halde, bu eksiklikleri gidermeden bize diğer insanlar gibi muamele etmeleri ne anlama geliyor? Sakat olmayanlara uygulanmayan  park cezasını bize kesmenin hangi vicdana uygun olduğunu, yetkililerin açıklamasını istiyorum. Üstelik bize park cezasının kesildiği yerde başka araçlarda park halinde duruyordu. Adaletse, bu sadece bize mi işliyor? Sakat olmayıp normal vatandaş statüsünde olsak dahi bulvar boyunca onlarca araç park halinde duruyor. Bunların hepsine ceza kesilmesi gerekmiyor mu?’ dedi.

Haber & Foto : TRABZON/OF-Fahri Hacıcaferoğlu

Yazar Hakkında

Facebook ile yorum bırakın

Yorum Bırakın