Karadeniz Teknik Üniversitesi (KTÜ) 46. Dönem Mezunlarını Verdi

Yazar: - 09 Haziran 2013 Kategori: Haber
DSC_2443

KTÜ Kanuni Kampüsü’ndeki futbol sahasında yapılan 46. dönem mezuniyet törenine Trabzon Valisi Dr. Recep Kızılcık, Trabzon Milletvekili Aydın Bıyıklıoğlu, öğrenciler, aileleri, KTÜ Rektörü Prof. Dr. Süleyman Baykal ile davetliler katıldı.

Mezuniyet töreninde bir konuşma yapan Vali Kızılcık, “Uzun bir eğitim ve öğretim maratonunun sonuna geldiniz. Türkiye Cumhuriyeti devleti bütçesinin en büyük kısmını sizlerin yetişmeniz için ayırmaktadır. Dünyanın en son bilgisi ve teknolojisiyle donanıp, ulu önder Atatürk’ün bizlere hedef olarak gösterdiği muasır medeniyetler seviyesine ülkemizi taşıyacaksınız. İşte aldığınız bu eğitim sayesinde bugünden itibaren toplumsal ve mesleki yaşamınızda Türk milletine ve Türkiye Cumhuriyetine olan inancınız ve bağlılığınız oranında bu milletin ilelebet bağımsız hür yaşaması için gayret sarf edeceksiniz. Sizlerin bu şekilde yetişmenizde emeği geçen hocalarınıza ve hiçbir fedakarlıktan kaçınmayan ailelerinize teşekkür ediyorum. Bugün burada 6 bin 500 gencimizi mezun etmiş oluyoruz.  21. Yüzyılda en büyük gücümüz yetişmiş, milletine ve devletine sonsuz bağlı olan gençlerimizdir. Onların sayesinde ülkemiz dünyanın en gelişmiş muasır medeniyetler seviyesine çıkacaktır. KTÜ’den mezun olan 6 bin 500 gencimizi tebrik ediyor, bundan sonraki hayatlarında da başarılar diliyorum” dedi.

Rektör Baykal ise, mezun olan öğrencilerin artık birer meslek sahibi olduğunu belirterek, kendilerine bundan sonraki yaşamlarında başarılar diledi. Tören sonunda öğrenciler keplerini havaya atarak mezun olmanın sevincini yaşadı.

Yazar Hakkında

Facebook ile yorum bırakın

Yorum Bırakın