Kamuoyunun Oluşmasında Medyanın Rolü Büyük

Yazar: - 04 Temmuz 2013 Kategori: Haber
1

 

        Yaklaşık 2,5 ay önce genel kurulunu gerçekleştiren Trabzon Gazeteciler Cemiyeti yeni yönetimi başkan Turgut Özdemir öncülüğünde Trabzon Valisi Dr. Recep Kızılcık’ı ziyaret etti.

Ziyarete ilişkin değerlendirmelerde bulunan Vali Kızılcık, “Gazeteciler cemiyeti olarak sizlere yeni görevinizde başarılar diliyorum. Trabzon kamuoyunun oluşmasında medya kendine düşen görevi dün olduğu gibi sizlerin döneminde de yapmaya devam edecektir. Böylece Trabzon huzur, sükun, tatil beldesi olacak ve alternatif turizm merkezi olma yolunda emin adımlarla ilerleyecektir. Sizlerin vereceği mesajlar özellikle uluslar arası alanda fevkalade önemlidir” dedi. Özgür bir kamuoyunun oluşturulmasında medyanın çok büyük payı olduğunu ifade eden Vali Kızılcık, şehrin huzur ve sükununun sağlanmasında da medyanın verdiği katkıları çok önemli bulduğunu söyledi.

Yaklaşık 2,5 ay önce gerçekleştirilen genel kurul sonrasında göreve geldiklerini belirten TGC Başkanı Turgut Özdemir ise, “Mesleğe 25-30 yılını vermiş deneyimli 9 kişilik bir yönetim kurulumuz var. Trabzon’da her alanda yapılacak olan projelere medya olarak katkı verdik, vermeye de devam edeceğiz” dedi. Cemiyetin 273 üyesinin bulunduğunu belirten Özdemir, Trabzon basınının Türkiye’de çok güçlü olduğunu söyledi. Gazetelerin resmi ilan gelirlerinden dışında fazla bir gelirinin olmadığını ifade eden Özdemir, daha güçlü ve özgür basının oluşması yönünde gayret göstereceklerini söyledi.

 

Yazar Hakkında

Facebook ile yorum bırakın

Yorum Bırakın