Uzungöl Turizm Tesislerinde Çalışan Personel Eğitimden Geçirildi

Yazar: - 06 Temmuz 2013 Kategori: Haber
2

Trabzon Valiliği İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü eğitim programları çerçevesinde Karadeniz Üniversitesi Turizm Meslek Yüksek Okulu Öğretim Görevlileri tarafından Uzungöl’de turizm işletmelerinde çalışanlara yönelik düzenlenen turizm eğitim seminerinde sertifika almaya hak kazananlara düzenlenen törenle sertifikaları verildi.

Bu kapsamda Uzungöl’de bir tesiste düzenlenen törende bir konuşma yapan Vali Kızılcık, “Trabzon’da, Uzungöl’de yoğun bir turizm hareketi ile karşı karşıyayız. Burada en güvendiğimiz kesim de sizlersiniz. Gelen insanları iyi memnun edebildiğimiz zaman gelecek yılları da garanti etmiş oluyoruz. Bunu yapabilmek için hep birlikte çalışarak, mutlu yarınları yakalamış olacağız. Sabah TRT ile yaptığımız canlı yayın programında sizlerin sağladığı memnuniyeti tüm Türkiye ile paylaşma fırsatı yakaladık. Herkesin eğitime ihtiyacı var. Ben de değişen konuşlarla adapte olabilmek için sürekli okuyorum. Sizlerin de gelen insanları memnun edebilmeniz için sürekli eğitimlere ihtiyacınız var. Burada uygulamalı okulun açılması önemlidir ama bizzat alanda çalışanlar olarak en az bir kez bu mesleki eğitim seminerinden geçmek de önemlidir. İki günlük eğitim yeterli değil ancak önümüzdeki kış ayında da yine eğitimlerimizi devam ettireceğiz. İşin uzmanlarından öğrenecekleriniz var. Bir yandan yatak kapasitemizi arttırırken, diğer yandan da sizlerin sunduğu hizmetin kalitesini de arttıracağız. Eğitimin önemine inandığınız için sizlere ve bu organizasyonun gerçekleştirilmesinde emeği geçenlere teşekkür ediyorum” dedi.

Uzungöl’ün sadece Türkiye’nin değil dünyanın çok özel hizmetinin sunulduğu belde haline geleceğini belirten Vali Kızılcık, teleferiğin kurulması ve kış turizminin geliştirilmesi halinde de senenin belli ayında değil, yılın 12 ayında turizm yapılacağını vurguladı.

1

İl Kültür ve Turizm Müdürü İsmail Kansız da, “Uzungölde turizm işletmelerinde çalışanlara yönelik düzenlenen seminer 1 ay devam etti. KTÜ ve Trabzon Valiliği’ne bağlı müdürlüğümüz işbirliğinde düzenlenen eğitim semineri sonrasında 118 kursiyer sertifika almaya hak kazandı. Kursiyerlerimiz ön büro, iletişim, yiyecek ve içecek servisi, kat hizmeti gibi konularda eğitim gördüler. Uzungöl’de turizm gelişiyor, altyapı ve eğitim alalında çok önemli adımlar atılıyor. Türk turizmi önemli bir aşama kazandı. Valimizin açtığı yolda güzel bir ivme yakaladık” dedi.

Eğitimin son derece faydalı olduğunu ifade eden kursiyerler ise, iki günlük eğitimin az olduğunu, bu süresinin uzatılmasını ve uygulamalı bir okulun Uzungöl’de açılmasını istediler.

Vali Kızılcık kursiyerlere sertifikalarını verdikten sonra Uzungöl’deki tesisleri gezerek bilgi alırken, beldede bulunan turizm danışma bürosuna da uğrayarak görevlilerle sohbet etti. Kızılcık daha sonra Uzungöl Belediye Başkanı Abdullah Aygün’ün vefat eden amcasının cenaze törenine katılarak yakınlarına başsağlığı diledi.

Yazar Hakkında

Facebook ile yorum bırakın

Yorum Bırakın