Bakan Bayraktar, Bakanlık Bürokratları ve Personeli ile Basın Mensuplarına İftar verdi

Yazar: - 26 Temmuz 2013 Kategori: Haber
01

Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar, Türkiye’nin, sadece 1,5 milyarı aşan Müslümanların huzuru, barışı, kalkınması için değil, dünyadaki tüm mazlum unsurlar ve milletler için önder ve rehber olduğunu belirtti.

Bakan Bayraktar, İlbank Sosyal Tesisleri’nde Bakanlık bürokratları ve personeli ile basın mensuplarına iftar verdi. Bakan Bayraktar, yaptığı konuşmada, Müslümanların Myanmar’da, Afganistan’da, Afrika’nın çeşitli yerlerinde, dünyanın her yanında çok ciddi zulüm ve eziyet altında olduğunu ifade etti.

Türkiye’nin son 10,5 yılda çok büyük istikrar, kalkınma ve gelişme sergilediğini dile getiren Bakan Bayraktar, tüm dünyanın bunu gördüğünü vurguladı.

Bakan Bayraktar, dünyanın en sıkıntılı, en çalkantılı coğrafyasının merkezinde bulunan Türkiye’nin bugün yine istikrarını koruduğunu, kalkınmasını, huzur ve sükununu sürdürdüğünü anlattı.

Türkiye’nin sadece 1,5 milyarı aşan Müslümanların huzuru, barışı, kalkınması için değil, dünyadaki tüm mazlum unsurlar ve milletler için önder ve rehber olduğunu vurgulayan Bakan Bayraktar, bundan rahatsızlık duyan kesimler bulunduğunu kaydetti.

02

Bakan Bayraktar, “Artık dünyada iletişim, ulaşım, yakınlaşma, bilişim o kadar çok arttı ki her ne kadar insanların bildikleri, bilmediklerine yetmezse de artık herkes her şeyi aşağı yukarı biliyor. Bu bakımdan bizim şu anda yapmamız gereken daha çok çalışmaktır ve ufak tefek meselelere takılmadan fotoğrafın büyüğüne bakıp Türkiye’yi büyütmektir, güçlendirmektir” diye konuştu.

Türk halkının bunun farkında olduğunu ve kendi kurduğu partiyi iktidar yaptığını belirten Bakan Bayraktar, şöyle konuştu:

“11 yıla yakındır iktidarda tutuyor ve şu an oyları da eskiye göre en yüksek düzeydedir. Bizim her zamankinden daha çok istikrara, birliğimizi desteklemeye, birbirimizle beraber olmaya ihtiyacımız var. Ufak tefek meseleleri, ufak tefek menfaatleri elimizin tersiyle itmek zorundayız. Geldik gidiyoruz ama İslamiyet kalacak. İslamiyet dünyayı payidar edecek. Türk vatanı, Türk devleti, Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar olacak. Bin yıldır bu topraklardayız. Bu toprakları kendimize yurt ettik, vatan ettik. Bu vatan bizim namusumuzdur. Bu bayrak bizim şerefimizdir. Bu vatanı güçlendirmek için, yüceltmek için milletimizin refahını artırmak için olanca gücümüzle gayret edeceğiz, çalışacağız.”

Yazar Hakkında

Facebook ile yorum bırakın

Yorum Bırakın