Gönül Elçilerinden Ramazan Duyarlılığı

Yazar: - 03 Ağustos 2013 Kategori: Haber
DSC_6641

 Sema Kızılcık Öncülüğünde Gönül Elçileri Her Zaman Olduğu gibi Ramazan Ayında da Devlet Koruması Altındaki Ailelere Gönül Kapılarını Açtı

19 Aralık 2012 tarihinde Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan himayelerinde tüm Türkiye’de başlatılan ‘Gönül Elçileri Projesi’ Trabzon’da da oldukça aktif bir şekilde yürütülüyor. Trabzon Valisi Dr. Recep Kızılcık’ın eşi Sema Kızılcık öncülüğündeki gönül elçileri bu güne kadar pek çok başarılı çalışmaya imza atarak adeta gönüllere dokunuyorlar. Bayan Kızılcık’ın himayelerinde yürütülen çalışmalar ile ilimizde sayıları 8 bin 220’yi bulan gönül elçileri girilmedik ev, çalınmadık kapı bırakmıyor.  Ramazan ayını da dolu dolu değerlendiren Gönül Elçileri Sema Kızılcık’ın ev sahipliğinde kendi elleriyle hazırladıkları yemekleri devlet koruması altındaki ailelerle paylaşarak birlikte oruç açmanın hazzını yaşadılar.

Valilik Konutunun bahçesinde verilen iftar yemeğine, Sema Kızılcık’ın yanı sıra, Vali Yardımcısı Kamil Sarıaslan’ın eşi Nihal Sarıaslan, gönül elçileri ve aileler katıldı.

Oldukça samimi bir ortamda gerçekleşen yemekte Sema Kızılcık, gönül kapılarının sonuna kadar herkese açık olduğunu ifade ederek, “19 Aralık’ta tüm Türkiye’de başbakanımızın değerli eşleri Emine Erdoğan himayelerinde bir seferberlik başlatıldı. Biz de bu seferberliğin gereği olarak çalışmalarımızı yoğun bir şekilde devam ettiriyoruz. Trabzonlu gönül elçilerimiz 19 Aralık 2012 tarihinde tüm Türkiye’de başlatılan bu projeyi sahiplendi. Bu zamana kadar çok sayıda çalışmaya imza atıldı. Gönül elçilerimiz Ramazan’ın bu mübarek gecesinde de yine kendi imkanlarıyla hazırladıkları yemekleri onlarla paylaşma adına bir araya geldiler. Onlarla bir arada iftar açmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Buna vesile olduysak ne mutlu bizlere” dedi. Bayan Kızılcık ayrıca katkılarından dolayı Körfez Metin Restaurant’ın sahiplerine ve çalışanlarına da teşekkür etti.

Böyle anlamlı bir etkinlikte bulunmaktan dolayı duydukları memnuniyeti dile getiren gönül elçileri ise duygularını şöyle özetlediler;

            Özlem Ataman, “Gönül Elçisi olarak bu tür projelerin yanında olmak güzel ancak bunun özellikle Ramazan ayında olması ise bu tarif edilemez bir mutluluk kaynağıdır”

            Derya Boğoçlu, “Bu tür projede yer aldığım için çok mutluyum. İnsanların mutlu olduğunu görmek beni de mutlu ediyor”

            Berna Kırandi, “İlk defa bu projede yer alıyorum. İyi ki de yar almışım. Bundan sonra bu tür projelerde olmaya gayret edeceğim”

            Yağmur Öztürk, “Ben de ilk defa gönül elçileri çalışmalarına katılıyorum. İnsanları mutlu edecek bu tür projelerde yer almak beni de mutlu ediyor. Bundan sonra bu çalışmalara daha çok zaman ayırmayı düşünüyorum”

            Arzu Değermenci, “Sema Kızılcık hanımefendi öncülüğünde pek çok hayırlı çalışmalarda yer aldım. Bu akşam yine hayırlı ve güzel bir iş için buluştuk. Çok mutluyum”

            Ayşe Acun Erkuloğlu, “İnsanlara yardım etmek bana çok büyük bir mutluluk veriyor. Bu mutluluğumuza vesile olan Sema hanıma çok teşekkür ediyorum. Çünkü bu ortamların gerçekleştirilmesinin öncülüğünü o yapıyor”

Gönül kapılarını devlet koruması altındaki ailelere sonuna kadar açan gönül elçileri, ailelerle tek tek sohbet ederek hal ve hatırlarını sordular. Aileleri ile birlikte yemeğe katılarak geceye apayrı bir renk katan çocuklarla da yakından ilgilendiler. Gecede ayrıca Sema Kızılcık, ilk defa gönül elçisi olan Berna Kırandi ve Yağmur Öztürk’e de gönül elçisi rozetlerini taktı.

Yazar Hakkında

Facebook ile yorum bırakın

Yorum Bırakın