Alimler Şehrinin Sokaklarında Çöp Olmaz!

Yazar: - 05 Ağustos 2013 Kategori: Haber
01

Of ilçesinde temizlikçi olarak çalışan işçiler, geceli gündüzlü halkın çöplerini toplamak için gayret gösterirken Of halkın bu işçilere karşı duyarlı olmadığı ortaya çıktı.

Gecenin belirli saatlerinde temizlik yapan işçiler, gündüzde belirli saatlerde sokaklardaki çöpleri temizlemeye çalışıyor.

Kısıtlı işçi sayısı ve yaz ayları sebebi ile zorluk çeken işçiler, çöp kutularında değil de, sokak ortasına çöp atanalar ve poşetsiz şekilde uzaktan çöp konteynerine atılan çöplerden dolayı işlerinin zorlaştığını belirttiler.

Toplumun sağlıklı yaşamasına vesile olduklarını dile getiren temizlik işçileri, ‘Herkes uykuda iken bizler gecenin geç ve sabahın erken saatlerinde sokakları temizlemek için gayret gösteriyoruz. Evet bu bizim ekmek kazandığımız meslek fakat, bunun ‘insanlar çöplerini gelişi güzel sağa sola atmaları’ anlamına gelmemesi gerekiyor’ diye ifade ettiler.

MÜSLÜMAN BİR TOPLUMUN SOKAKLARI TEMİZ OLUR!

İlçenin güzel görünümüne ve ilçeye gelen misafirlere karşı mahcup olmalarına da vesile olduklarını söyleyen temizlik işçileri, ‘Müslüman bir toplumun sokaklarının temizlenmeye ihtiyacı olmaz! Sadece belirli noktalarda bulunan çöp konteynırları kullanılarak insanlar evlerinde, işyerlerinde ve ellerinde bulunan çöplerini atarlar. Bunun dışında bir alanda çöp olmaması gerekir. Fakat her gün camilerin dolup taştığı bu ilçemizde, birçok çöp konteynırı boşken hemen etrafına atılan çöpleri topluyoruz’ uyarısında bulundular.

BU KUL HAKKI DEĞİLMİ?

Yere atılan bir çöpten dolayı, rahatsız olan bir insanın hakkına tecavüz edilmiş olmaz mı diye soru soran işçiler, ‘Yaşadığımız ilçede Müslümanım demeyen yoktur herhalde. Müslüman olanların da en çok riayet edeceği husus kul hakkı olması gerekmez mi? Herhangi bir kişinin yere attığı çöp başka bir insanı rahatsız ediyorsa, bu kul hakkı olmuyor mu?’ sorularını sorarak, yere atılan sigara izmaritlerinin de çevreye ve insanlara zarar getirdiğini ifade ettiler.

Haber/Foto: Fahri Hacıcaferoğlu

04 03 02

 

 

Yazar Hakkında

Facebook ile yorum bırakın

Yorum Bırakın