DUYGULANDIRAN VEDA YEMEĞİ

Yazar: - 20 Ağustos 2013 Kategori: Haber
IMG_2246

Trabzon’dan ayrılacak olan Vali Recep Kızılcık için düzenlenmiş olan yemekde duygulu anlar yaşandı.

Trabzon’nun Son yayımlanan Valiler Kararnamesi ile Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası  (TTSO), Trabzon Ticaret Borsası (TTB) ve Trabzon Esnaf ve Sanakarlar Odası (TESOB) ortaklaşa, Vali Dr. Recep Kızılcık için KTÜ Sahil Tesislerinde veda yemeği düzenlediler.

Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası  (TTSO), Trabzon  Ticaret Borsası (TTB) ve Trabzon Esnaf ve Sanakarlar Odası (TESOB) işbirliğiyle gerçekleştirilen yemeğe, Trabzon Valisi Recep Kızılcık, TTSO Yönetim Kurulu Başkanı Suat Hacısalihoğlu, TTB Yönetim Kurulu Başkanı Şükrü Güngör Köleoğlu, TESOB Başkanı Metin Kara ve çok sayıda davetli konukluk etti.

Yemeğe başlamadan önce Vali Recep Kızılcık’ın Tabzon için yaptıklarını gösteren slayt gösterinin ardından, TTSO Yönetim Kurulu  Başkanı Hacısalihoğlu Vali Kızılcık için: “4 yılı aşkın bir süre valimizle çalışma fırsatı bulduk. Bu süre içinde özellikle uyum yönünden baktığımız zaman çok uyumlu bir çalışma yaparak önemli projeler yürüttük. İleri görüşü ile kendisine götürülen konular ve kendisinin getirdiği projelerle şehri ileriye taşımaya gayret ettik. Sosyal ve kültürel faaliyetlerle, şehrin dışa açılımında çok büyük önderlikleri oldu. Ticari konularda şehrin ekonomisinin gelişmesinde cesur davranışları ile yaptığı çalışmalar bizleri ziyadesiyle memnun etti”dedi.

TESOB Başkanı Metin Kara ise, “4 yıl içinde valimizle çok uyumlu çalıştık. Kendisi esnaf ve sanatkar dostuydu. Gerçekten başarılı çalışmalar yaptı ve başarılı projelere imza attı. Valimizin aramızdan ayrılacak olması bizi üzmektedir. Trabzon’a ve ülkemize önemli hizmetleri oldu. Bu hizmetleri sürdüreceğine inanıyorum” dedi.

TTB Yönetim Kurulu Başkanı Şükrü Güngör Köleoğlu da, “Valimizin yaptıklarıortadadır. Herkes tarafından sevgi ve saygıyla karşılanmıştır. Daha üst görevlerde olacağına inanıyorum” dedi.

Konuşmaların ardından Vali Recep Kızılcık da bir konuşma yaptı. Konuşmasında: “4,5 yıla yakın bir zaman içinde herşeyden önce insan olarak hayatımı ailemle burada geçirmiş, ülkemizin ve Trabzon’un hizmetine vakfetmiş birisiyim. Bu süre zarfında iyi niyetle, sevgiyle sorunları aşmaya çalıştık. Sivil toplumu, yerel yönetimi, üniversitesi ve kanaat önderleriyle birlikte hareket etmeye gayret ettik. Devletin görevi insanını yaşatmak ve mutlu etmektir. Bizde bu anlamda hemşehrilerimizin temsilcisi bu müesseselerle birlikte hareket etmeye gayret ettik. Trabzon sadece ülkemizde değil, uluslar arası alanda her yönden fark edilen güvenli bir liman haline geldi. Dünyanın dört bir köşesinden insanlar tatil için buraya geliyor, yatırım yapmaya başlıyorlar. Aslında bu Trabzon’un en doğal hakkı ve özelliği. 4 bin yıllık tarihiyle Trabzon, farklı kültürlere hoşgörü göstererek onların bir potada erimesine, farklılıklar içinde bir arada yaşamalarına müsaade etmişbir kadim şehirdir. Bu şehir bir ticaret şehridir. Kadimden buyana temel karakteristiği bu yönde olmuştur. Ticaret ve Sanayi Odasının tarihine baktığınızda nitekim Türkiye’deki ilk odalardan biri olduğunu görürsünüz. Bu avantajını Trabzonlu ne zaman iyi kullandıysa, o zaman Trabzon Türkiye’de ve dünyada söz sahibi olmuştur. Atalarınızdan aldığınız bu mirası sizden sonraki torunlarınıza da teslim etmelisiniz. Bu sizin en büyük sorumluluğunuzdur. Aksi taktirde en güçlü yönünüzü başkalarına kaptırma durumu ile karşı karşıya kalabilirsiniz” dedi.

Yemekte Trabzon’a gösterdiği hizmetlerinden dolayı Vali Kızılcık’a plaket ve çeşitli hediyeler takdim edildi. Plaket törenin den sonra konuşmasını yapmak üzere kürsüye gelen Trabzon Sebze ve Meyve Komisyoncuları Derneği Başkanı Mustafa Şılbır, “Sayın Valimin çok büyük hizmetleri oldu” dedikten sonra fenalaşarak yere yığıldı. Ambulansla hastaneye kaldırılan Başkan Şılbır’ın sağlık durumunun iyi olduğu söylendi.

 

Haber/Foto: Melek Kayış

IMG_2231 IMG_2229 IMG_2230 IMG_2233 IMG_2249 IMG_2247 IMG_2245 IMG_2234 IMG_2257 IMG_2266 IMG_2291 IMG_2302 IMG_2313

Yazar Hakkında

Melek Kayış, Kuzey Anadolu Gazetesi muhabiri

Facebook ile yorum bırakın

Yorum Bırakın