Trabzon’da Müthiş Karşılama

Yazar: - 25 Ağustos 2013 Kategori: Haber
IMG_2478

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan özel “ANA” uçağı ile Emine Erdoğan ve kızı Sümeyye Erdoğan ile Trabzon’a geldi.

Başbakan Tayyip Erdoğan’ı Havalimanında Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar, Trabzon Valisi Abdil Celil Öz, Emniyet Müdürü Ertan Yavaş, Ak Parti İl Başkanı Adnan Günnar, Trabzon Kulübü Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu ile Ak Parti Milletvekilleri karşıladı.

Saatlerce Başbakanı bekleyen Trabzon halkı, Başbakanı büyük bir şölenle karşıladılar. Bu ilgiyi karşılıksız bırakmayan Başbakan Tayyip Erdoğan başkanlık otobüsünden Trabzon için konuştu: “Trabzon’un güzel insanları, kalbi duygularla selamlıyorum.  Öncelikle burada saatlerce beklediğinizi biliyorum. Bu cefanıza ve vefanıza şahsım adına şükranlarımı sunuyorum. Kardeşlerim sizler vefalı dostlarsınız. Sizler uzun ince bir yolun, meşakkatli bir yolun vefalı dostlarısınız. Yola çıktığımızdan bu yana 12 yıl oldu. Sizler hiçbir zaman sapmadınız.” diye konuştu.

Karşılama için gelen kalabalığı Rabia Meydanı’ndakine benzeten Başbakan: “ Tabi sizler bu buluşmayı adeta Rabia Meydanı’nın bir uzantısı olarak Trabzon Havalimanında yapıyoruz. Sizler Rabia’daki şehitlerin izindesiniz, bunu görüyorum. İnanıyorum ki sizler Rabia Meydanı’nda tankların, topların karşısında iman dolu göğsünü geren ellerinde, bir tek silah olmayan o insanların, o kardeşlerimizin yanındasınız. Onların elinde silah yoktu, onların elinde bıçak dahi yoktu ama onlar inançları ile Akif’in de ifade ettiği gibi ‘imandır o cevher ki ilahi ne büyüktür… İmansız olan paslı yürek sinede yüktür!” dedi.

Konuşmasında Trabzon’un artık büyük şehir olduğunu söyleyen Başbakan Erdoğan: “Artık Trabzon ufak bir vilayet değil… Trabzon büyük şehir ve nasip olursa Mart 2014 seçimlerinden sonra Trabzon’un dört bir köşesi büyük şehir sınırları içerisinde modern bir şehir olarak geleceğe yürüyecek. Hizmetlerimiz çok daha farklı olacak” dedi.

Bütün bu gelişmelerin aslında güçlü bir Türkiye’nin demokrasinin kayıtsız şartsız millete ait olduğunun en güzel örneğini veren Türkiye’yi hazmedemeyenlerin ne yazık ki projeler olduğunu söyleyen Başbakan: “Bütün bu projeler nasıl Gezi’de geri teptiyse, bilesiniz ki yine geri tepecek. İşte Trabzon’a Gezi gelebildi mi? Giresun’a, Ordu’ya gelebildi mi? Samsun’a gelebildi mi, Rize’ye gelebildi mi? Neden? Çünkü Aklı Selimin yolu tektir. Sorarlar insana nedir derdiniz, ne yapılmadı?” diye sözlerine ekledi.

Bu konuşmasının ardından Başbakan Erdoğan: “Bana istediği hareketi yapanlar. Beni diktatör diye anlatıyor. Diktatör arayanlar Suriye’ye, Mısır’a baksın… 17 yaşındaki Esma’yı snaiper ile vurdular. Dünde babasını içeri aldılar. Babası mektubunda kızına nerede buluşacağını anlattı… Biz bu milletin efendisi değiliz. Biz bu milletin hizmetkârıyız. İnşallah bizim ülkemizin meydanları Tahrir olmayacak, Adeviye olacak. Demokrasinin egemen olduğu meydanlar olacak. Bu meydanlar da söz olacak, muhabbet olacak.” dedi. Trabzonluları selamlayarak konuşmasını sonlandırdı ve hemen ardından Rize’ye hareket etti.

Haber: Melek Kayış

Foto: Hatice Saral

IMG_2425 IMG_2418 IMG_2410 IMG_2408 IMG_2416 IMG_2412 IMG_2432

IMG_2379 (1) IMG_2383 IMG_2384 IMG_2391 IMG_2401 IMG_2418 IMG_2452 IMG_2472 IMG_2475 IMG_2476

Yazar Hakkında

Melek Kayış, Kuzey Anadolu Gazetesi muhabiri

Facebook ile yorum bırakın

Yorum Bırakın