Vali Öz, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 91.Yıl Dönümü Dolayısıyla Resepsiyon Verdi

Yazar: - 31 Ağustos 2013 Kategori: Haber
vali

30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 91.Yıl Dönümü Trabzon Valisi Abdil Celil Öz’ün verdiği bir resepsiyonla kutlandı. Zorlu Grand Otel’de verilen resepsiyona katılanları Vali Öz ve eşi Rukiye Öz kapıda karşıladı.

Trabzon Valisi Abdil Celil Öz yaptığı konuşmada, “30 Ağustos Zafer Bayramını büyük bir coşkuyla hep beraber kutluyoruz. 26 Ağustos 1071′de Malazgirt’ten Anadolu’ya giren Türk Milleti o günden bu yana bu memleketi yurt edinmiş, zaman zaman bu memlekette bulunmamızdan rahatsız olanlar içerden ve dışardan bizi ayırmaya çalışsalar da bu millet tarihin bütün aşamalarında olduğu gibi esareti, manda ve himayeyi başkasının egemenliği altında yaşamayı hiçbir zaman kabul etmemiştir ve bundan sonra da kabul etmeyecektir. Bu memleket ebediyen Türk yurdu olarak kalacaktır. Bu vesile ile bu büyük zaferimizin başkomutan Mustafa Kemal Atatürk’ü, silah arkadaşlarını gerek milli mücadelede gerek onun öncesinde ve sonrasında canlarını bu memleket için veren şehitlerimi ve kahraman gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyorum” dedi.

Resepsiyona ayrıca Garnizon Komutanı Tuğgeneral Asım Kocaoğlu, İl Jandarma Alay Komutanı Albay Turgay Aras, AK Parti Trabzon Milletvekili Faruk Özak, TFF Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Beyazlı, Belediye Başkan Yardımcısı Ergin Aydın, İl Emniyet Müdürü Ertan Yavaş, TTSO Yönetim Kurulu Başkanı Suat Hacisalihoğlu, Trabzon Muharip Gaziler Derneği Başkanı Seyyah Sağıroğlu ve gaziler işadamları, gazeteciler, sivil toplum kuruluş temsilcileri ile çok sayıda davetli katıldı.

valii IMG_2682 IMG_2690 IMG_2684 IMG_2692 IMG_2697 IMG_2701 IMG_2709 IMG_2705 IMG_2713 IMG_2715 IMG_2718

Yazar Hakkında

Facebook ile yorum bırakın

Yorum Bırakın