Trabzon Harekete Geçmiş Bir Şehirdir

Yazar: - 03 Eylül 2013 Kategori: Haber
DSC_9397

Trabzon Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Turgut Özdemir ve yönetim kurulu üyeleri Vali Abdil Celil Öz’ü ziyaret etti.

Ziyaret sırasında bir konuşma yapan Vali Abdil Celli Öz, “Basın demokrasinin, açık ve şeffaf yönetimlerin vazgeçilmez unsurudur. Dolayısıyla Trabzon basını, bölgenin dışında ulusal haber ve yorumlar konusunda da oldukça güçlü. İçerik açısından da çok dolu. Haber ve yazar kadrosuyla, ulusal ve bölgesel konuları anlık takip etmesiyle güçlü bir yapısı var” dedi.

Trabzon’a atandığı günden beri Trabzon’u tanımaya gayret gösterdiğini ifade eden Vali Öz, “Sorunları çözmek için önce şehri tanımalısınız. Şehir olarak var olan potansiyelimizi yerinde görmeye çalışıyorum. Yoğun bir tanıma, gezme, bilgi alma aşamasındayız. Trabzon potansiyeli çok yüksek olan bir il. Eğitimde, sağlıkta, turizmde, ekonomide, ihracatta, kültürde bir potansiyeli var. Bir dönem göçün verdiği ataleti üzerinden atarak harekete geçmiş bir şehir. Bu hareketi hızlandırmada bizde pay alabilirsek mutlu oluruz. Güzel hizmetleri birlikte yapmaya gayret edeceğiz” dedi.

Gazeteciler Cemiyeti ve Trabzon basını hakkında bilgiler veren TGC Başkanı Turgut Özdemir ise, Cemiyetin üye sayısının 300’ü bulduğunu ifade ederek, “Üye sayısı bakımından Ankara, İstanbul ve Bursa’dan sonra birinci sıradayız. Trabzon’da çok güçlü bir basın var. 7 gazetemiz var, 3 televizyon kanalımız var. Gazetelerin totalde 30-40 bine yakın tirajı var. Bunun yanında internet medyasında da yine Türkiye’de öncüyüz. Anında haber giriyorlar. Bunun yanında ajanslarımız, bölge müdürlüklerimiz var. Basın olarak her zaman bölgenin kalkınması için gayret gösteriyoruz” diye konuştu.

Görüşmelerin ardından Vali Öz ve cemiyet üyeleri toplu fotoğraf çektirdiler.

DSC_9437

Yazar Hakkında

Facebook ile yorum bırakın

Yorum Bırakın