‘Güzel Hizmetleri Hep Birlikte Yapacağız’

Yazar: - 04 Eylül 2013 Kategori: Haber
DSC_9595

Trabzon Valisi Abdil Celil Öz, İl Genel Meclis Ve Encümen Toplantısına Katıldı, Meclis Üyeleri İle Tanıştı

Trabzon’un potansiyeli olan bir il olduğunun altını çizen Vali Öz, burada önemli mesajlar verdi. Vali, “Güzel hizmetleri hep beraber yapacağız. Trabzon, eğitimde, ticarette, kültürde, limanda ve sosyal hayatta bölgenin lokomotifi olan önemli bir il. Yetiştirdiği siyasetçisiyle, bürokratıyla, devlet adamlarıyla Türkiye gündeminde etkisi ve gücü olan bir il. Burada görev yapmak ayrıcalıktır” dedi.

İl Genel Meclisinin çalışmalarına da değinen Vali Öz, “Önümüzde büyükşehirle ilgili hukuki bir süreç var. Bu süreci verimli bir çalışma ile tamamlamak ve devam eden yatırım ve hizmetleri toparlama konusunda yoğun bir tempo içersindeyiz. Trabzon ilimiz coğrafi konumu itibariyle özellikle kırsal altyapı konusunda zorlukları olan bir il. 12 bin kilometreyi geçen yol ağıyla yol yatırımlarında zorlukları olan bir ilimiz. Karadeniz’in dağınık yerleşim yerlerinin getirdiği zorluklar içme suyu ve kanalizasyon yatırımlarının yanında diğer altyapı hizmetleri açısından da zorluklara neden olmaktadır. Ancak buna rağmen en kısa zamanda sıcak asfalt ve beton konusunda, içme suyu ve kanalizasyon gibi yatırımların başarıyla yürütüldüğünü görüyoruz. İl özel idarelerinin kırsal altyapı dışında eğitim, sağlık, spor, kültür, turizm ve diğer alanlarda da yapmış olduğu ve yapmakta olduğu ciddi yatırımlar var. Bu zamana kadar güzel çalışmalar yapılmış ve devam eden yatırımları da tamamlamayı hedefliyoruz.

Önümüzdeki süreçte bütçe hazırlığımız var. Önümüzdeki meclis toplantılarında bu bütçe çalışmalarını sonuçlandırıp, yatırımları sürdüreceğiz. Yatırım programımızı gerçekleştirip görevimizi nitelikli bir şekilde tamamlamak istiyoruz. İlimizde devam eden kamu hizmeti süreci var. Merkez ilçeyle ilgili yeni bir kaymakamlık kuruluyor. Önümüzdeki süreçte burada kamu hizmetlerinin altyapı ihtiyaçlarını karşılamak, gerekli bina, araç gereç tesisi konusundaki çalışmalarımızı tamamlayıp hizmetlerin yürütülmesini hep birlikte sağlayacağız” diye konuştu.

Zaman zaman il genel meclis üyeleriyle bir araya gelerek istişare yapacaklarını ifade eden Vali Öz, ‘Meclisimiz ilin bir bakıma genel sistemi üzerinde fikir yürütebilen, bu konularda söz sahibi olan bir yapıdır” dedi.

Vali Öz daha sonra meclis üyelerinin soru ve önerilerini dinledi. Bir meclis üyesinin Çarşıbaşı ilçesindeki bir okulla ilgili problemi aktarması üzerine Vali Öz, okulla ilgili bu sıkıntının ivedilikle çözüleceğini söyledi.

Toplantıda İl Genel Meclis Başkanı Haydar Revi, Özel İdare Genel Sekreteri İbrahim Kul ile Meclis Üyeleri hazır bulundu.

DSC_9622DSC_9576

Yazar Hakkında

Facebook ile yorum bırakın

Yorum Bırakın