Vali Öz’e Beyaz Ziyaret

Yazar: - 23 Eylül 2013 Kategori: Haber
DSC_1092

‘Deniz Kuvvetlerinde Subay Olmak Zor Ama Şerefli Bir İştir’

Deniz Harp Okulu Öğrenci Kafilesi ve TCG Cezayirli Gazi Hasan Paşa Gemisi personeli Trabzon Valisi Abdil Celil Öz’ü ziyaret etti.

Trabzon Valiliği Atatürk Alanı önünde gerçekleştirilen törenin ardından Vali Öz, TCG Cezayirli Gazi Hasanpaşa Komutanı Deniz Kurmay Albay Halil Kepecioğlu ve beraberindekileri makamında kabul etti.

Kabulde konuşma yapan Vali Öz, “Tarihi şanla şerefle dolu olan Türk ordusunun en önemli birimlerimizden birisi olan Deniz Kuvvetleri Komutanlığımıza subay yetiştiren Deniz Harp Okulumuzun öğrencilerini ve onların komutanlarını Trabzon ve limanımızda misafir etmekten mutluluk duyuyoruz. Deniz Kuvvetlerimiz hem Osmanlı hem de Cumhuriyet döneminde önemli kahramanlıklar göstermiş birimlerimizdir. Barbaros Hayrettin’i, Kıbrıs’ın fethini, Çanakkale’deki kahramanlıkları hatta Türk donanmasının Japonya gibi farklı ülkelerde icra ettiği görevleri biliyoruz ve onla gurur duyuyoruz. Güçlü ve tarihi şanla dolu deniz kuvvetlerimizin yeni subaylar ve yeni gençler yetiştiren Deniz Harp Okulumuzun öğrencilerini ve onların komutanlarını tarihte önemli roller oynamış liman kentimizde misafir etmekten Trabzon halkı adına mutluluk duyuyorum. Eğitim gezinizin başarıyla sonuçlanmasını temenni ediyorum. Deniz kuvvetlerinde subay olmak zor ama şerefli bir iştir” dedi.

 ’Amacımız Öğrencilerimize Gemi Hayatını Yaşatmaktır’

TCG Cezayirli Gazi Hasanpaşa Komutanı Deniz Kurmay Albay Halil Kepecioğlu da yaptığı konuşmada “Çeşitli ülkelerden 267 öğrencimiz var. Okulumuz çevre ülkelerden talebi olan bir okuldur. 10 günlük bir eğitim semineri için yola çıktık. Samsun’dan geliyoruz. Buradan da atışlara gideceğiz. Uçaksavar top atışları icra edeceğiz. Karadeniz Ereğli’ye uğrayacağız. Amacımız öğrencilerimize gemi hayatını yaşatmaktır ve ilerde görev alacakları gemilerdeki hayatı onlara tanıtmaktır. Okulda aldıkları dersleri tatbiki olarak uygulamalarını sağlıyorlar” diye konuştu.

Konuşmaların ardından Vali Öz, TCG Cezayirli Gazi Hasanpaşa Komutanı Deniz Kurmay Albay Halil Kepecioğlu ve Deniz Harp Okulu İkinci Sınıf Tabur Komutanı Deniz Kurmay Yarbay Mustafa Kızıldağ’a Trabzon’a özgü gümüş telkâri işlemeli kahve fincan takımı hediye etti. Komutanlar da aynı şekilde Vali Öz’e Deniz Komutanlığına ait simgesel hediyeler takdim etti.

DSC_1108 DSC_1067 DSC_1089 DSC_1104

 

Yazar Hakkında

Facebook ile yorum bırakın

Yorum Bırakın